Ar finālposmu smagajā Smiltenes trasē, noslēgusies Latvijas jaunatnes šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Cerību kauss” sestā sezona. Par sezonas čempioniem kļuva – Mārtiņš Maslovs, Artūrs Nummurs, Georgs Tjumins, Madara Āboma, Kitija Siltumēna, Klinta Zvejniece un Laura Klismete. Foto:Agnis Melderis.

Šajā sezonā “Cerību kausa” seriālā tika iekļauti seši posmi, kas norisinājās – Dobelē, Kuldīgā, Cēsīs, divas reizes Rīgā un Smiltenē. Kopumā šajā sezonā “Cerību kausā” piedalījās 150 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Sacensību rīkotāji dalībniekiem sarūpēja individuālo, grupas un kritērija braucienu.

Tikmēr atbalstītāji parūpējās par gardām un vērtīgām balvām. Īpaši izcēlās Smiltenes posms, kur, pateicoties vietējo uzņēmēju atbalstam, jaunie sportisti cīnījās par vērtīgām naudas balvām, bet uzvarētāji saņēma orģinālu bruģakmens balvu. Kopvērtējumā sportisti tika vērtēti septiņās vecuma grupās. Tikmēr zēnu un jauniešu grupās tika iekļauts arī komandu vērtējums.

B grupā jauniešiem par kopvērtējuma uzvarētāju kļuva Mārtiņš Maslovs (“RRS/ Purvciems”). Trenera Jāņa Krišlauka audzēknis nopelnīja 85 punktus. Otro vietu ar 78 punktiem ieguva Matīss Kaļveršs (“RRS/ Belo CP”), bet labāko trijnieku noslēdza Rauls Gūtmanis (RK “Liepāja”/ MSĢ), kuram 69 punkti. Sešiniekā iekļuva arī – Toms Ustups (“RRS/ Purvciems”), Kārlis Klismets (“RRS/ Grīva” MSĢ) un Roberts Čukurs (RK “Liepāja”/ MSĢ).

C grupā zēniem vismaz 1 punktu prata nopelnīt 28 sportisti. Pārliecinoši uzvarēja Artūrs Nummurs (“RRS/ Purvciems”), kurš tika pie 100 punktiem. Otro vietu izcīnīja kuldīdznieks Gusts Lapiņš (76 punkti), bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Lavrs Sipovičs (“RRS/ Purvciems”). Labāko sešiniekā bija arī – Dans Krumpāns (“RRS/ Grīva – Alfa”), Krišjānis Justs Ratnieks (“RRS/ Dzirciems”) un Kārlis Ancāns (“RRS/ Dzirciems”).

D grupā zēniem pie punktiem tika 23 braucēji. Triumfu kopvērtējumā guva vēl viens trenera Jāņa Krišlauka audzēknis – Georgs Tjumins (“RRS/ Purvciems”). Jaunais riteņbraucējs nopelnīja 97 punktus. Otrā vieta Helvijam Kanceram no “Belo CP/ RRS”, kuram 84 punkti. Tikmēr trešā vieta ar 82 punktiem Alvilam Pētersonam (“RRS/ Dzirciems”). Sešiniekā arī – Dāniels Apse (“Velolifestyle”/ Smiltenes BJSS), Jānis Stucers un Uvis Zvirbulis (abi Kuldīga).

Komandu vērtējumā jauniešiem uzvarēja Jāņa Krišlauka vadītā “RRS/ Puvciems” (223 punkti). Otro vietu ar 114 punktiem ieņēma “RRS Alfa”, bet trešo “Belo CP/RRS” (91 punkts). Arī zēniem pirmie – “RRS Purvciems” (231 punkts). Otrā vieta Kuldīga/ MSĢ (132 punkti), bet trešā “RRS/ Dzirciems” (130 punkti) vienībām.

Meitenes sacentās četrās vecuma grupā. A grupā juniorēm triumfēja dobelniece Madara Āboma. Trenera Daiņa Rituma audzēkne tikai par 2 punktiem apsteidza smiltenieti Evu Elīzu Leikarti (83 un 81 punkts). Trešā vieta Santai Sanija Jurgenai no “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree” Ķekavas NSS (40 punkti).

B grupā jaunietēm kausu ieguva Kitija Siltumēna (“RRS/ Purvciems”), kurai 90 punkti. Ar iegūtiem 84 punktiem otro vietu ieņēma Laura Belohvoščika (“Belo CP/ RRS”). Trijnieku noslēdza Marta Petkus (RK “Liepāja”/ Dobeles sporta skola), kura spēja tikt pie 82 punktiem.

C grupā meitenēm pārliecinoši uzvarēja trenera Agņa Apses audzēkne Klinta Zvejniece no “Velolifestyle”/ Smiltenes BJSS (97 punkti). Otro vietu ar 81 punktu izcīnīja Alise Milča (“RRS/ Dzirciems”), bet trešā pozīcija dobelniecei Adelīnai Jefimovai (75 punkti). Visbeidzot, D grupā meitenēm pēdējā posmā uzvaru nodrošināja Laura Klismete, kura par diviem punktiem apsteidza savu komandas biedreni no “Belo CP/ RRS” Līvu Šlosbergu. Trešā vieta Katrīnai Amandai Kozlovskai (“RRS/ Dzirciems”).

“Cerību kausa” rīkotāji izsaka pateicību visiem dalībniekiem, viņu treneriem un vecākiem par dalību un sportistu motivēšanu. Liels paldies arī pasākuma atbalstītājiem – “Elkor”. Smiltenes novada pašvaldībai, Kuldīgas novada pašvaldībai, Cēsu novada pašvaldībai, Dobeles novada pašvaldībai, Biķernieku kompleksajai sporta bāzei, Ceļu satiksmes drošības direkcijai, “Piebalgas orģinālais kvass”, “Smiltene Impex”, “Stora Enso”, “Dako Ziemeļvidzeme”, “Mežvalde AD” un “Ķikuti 99”.