Sidebar

Svētdien pulksten 10:40 pēc Latvijas laika Līdsas pilsētā Lielbritānijā tiks dots starts pasaules čempionāta sacensībām šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā elites vīriem. 285 kilometru garajā distancē dosies arī šobrīd trīs labākie Latvijas riteņbraucēji – Krists Neilands, Toms Skujiņš un Emīls Liepiņš.

Šī gada pasaules čempionātu šosejas riteņbraukšanā uzņem Jorkšīras reģions Lielbritānijā. Nedēļu ilgajā un ļoti prestižajā sporta notikumā tiek sadalīti kopumā 13 medaļu komplekti grupas, individuālajā un jauktajā komandu braucienā. No Latvijas sportistiem līdz šim augstvērtīgāko rezultātu sasniegt izdevās Līnai Svarinskai, kura junioru meiteņu grupas brauciena sacensībās izcīnīja 21. vietu.

TRASE:

Čempionāta kulminācija tiks sasniegta svētdien. Pulksten 10:40 pēc Latvijas laika (08:40 pēc vietējā laika) tiks dots starts elites vīru grupas brauciena sacensībām. Sacensības solās būt ļoti nopietns pārbaudījums ikvienam dalībniekam un komandai. Gaidāma viena no visu laiku garākajām trasēm. Riteņbraucēji veiks 285 kilometrus. Sacensību laikā gaidāms lietus, kas no sportistiem prasīs papildus izturību un koncentrēšanos.

Starts tiks dots Līdsas pilsētā. Turpinājumā riteņbraucēji veiks 181 kilometru garu distanci līdz iebraukšanai apļos Harogeitas pilsētā. Garajā posmā līdz apļiem gaidāmi trīs izteikti kāpumi. Kā norādīja Latvijas izlases riteņbraucējs Toms Skujiņš, tad viena no svarīgākajām vietām būs iebraukšana apļos. Harogeitas pilsētā kopumā būs jāveic seši apļi. Lai arī lieli kāpumi apļos nav, tomēr sportistiem būs jāpievar virkne mazu, bet stāvu kāpumu. Gaidāmi arī asi un tehniski pagriezieni, kā arī līkumi.

FAVORĪTI:

Sacensības pulcēs pasaules čempionātam atbilstošu dalībnieku sastāvu. Teju visas nācijas startēs savos labākajos sastāvos. Lielākā valstu pārstāvniecība (9 sportisti) būs Spānijai, kuras līderis būs pērnā gada pasaules čempions Alehandro Valverde. Beļģijai, Francijai, Itālijai, Nīderlandei, Vācijai, Slovēnijai, Austrālijai un Dānijai būs pa astoņiem braucējiem. Favorītu pulkā jāmin arī – Žiljēns Alafilips (Francija), Mejtū van der Pūls (Nīderlande)  Filips Žilbērs, Gregs van Avermāts (Beļģija), Peters Sagans (Slovākija),  Primožs Rogličs (Slovēnija), Maikls Metjūss (Austrālija), Jakobs Fūglsangs (Dānija) un citi. Sacensību trasi, lai arī kāpumiem bagāta, tomēr ir parocīga arī klasiku braucējiem.

LATVIJAS IZLASE:

Savā spēcīgākajā sastāvā startēs Latvijas valstvienība. Par augstu rezultātu cīnīties gatavi – Emīls Liepiņš, Krists Neilands un Toms Skujiņš. Visi latvieši atrodas labā sportiskajā formā. Svētdien sacensību norises vietā gaidāmi lietaini laika apstākļi, kas mūsu vīriem varētu nākt par labu, jo pie šāda klimata latvieši raduši startēt sekmīgi arī iepriekš. Pērn Emīls Liepiņš lietainos laika apstākļos Skotijā reāli cīnījās par godalgu Eiropas čempionātā. Lietus nesākdēs arī Tomam un Kristam.

Mūsu vīri sacensību norises vietā atrodas kopš ceturtdienas. Piektdien Latvijas komanda aizvadīja koptreniņu, veicot pēdējos 40 kilometrus pirms apļiem un pašus apļus. Mūsu riteņbraucēji apmetušies netālu no starta Līdsas pilsētā. Tas tādēļ, lai nepavadītu lieku laiku ceļā pirms agrā starta.

 ONLINE REZULTĀTI BŪS PIEEJAMI ŠEIT:

VIDEO TIEŠRAIDE: KANĀLĀ EUROSPORT 1

 

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew