Sidebar

Latvijas čempions šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā Toms Skujiņš otrdien Itālijā izcīnīja trešo vietu UCI HC kategorijas viendienu velobraucienā “Tre Valli Varesine”. Pērn latvietis šajās sacensībās triumfēja.

Turpinot gatavošanos sezonas noslēdzošajai pasaules tūres klasikai – Lombardijas velobraucienam – kura provizoriskajā dalībnieku sarakstā atrodas Toms Skujiņš un Krists Neilands, otrdien Itālijā 99. reizi notika “Tre Valli Varesine”, jeb Varēzes, velobrauciens. Pērn šajās sacensībās savu lielāko viendienu uzvaru guva Toms Skujiņš, kurš panākumu izcīnīja līderu grupiņas finiša spurtā. Uz starta līnijas Toms izgāja arī šajā gadā.

Viņa pārstāvētā “Trek – Segafredo” savā sastāvā šai klasikai pulcēja gan jauno pasaules čempionu Madsu Pedersenu, gan arī Bauki Mollemu, kurš šogad bija piektais “Giro d’Italia” kopvērtējumā, kā arī kļuva par pasaules un Eiropas čempionu jaukto komandu braucienā Nīderlandes izlases sastāvā.

Varēzes velobraucienā riteņbraucēji veica 197 kilometru garu un kāpumiem bagātu distanci. Trases izšķirošā daļa veda pa apli Varēzes pilsētā un tās apkaimē. 26,7 kilometru garajā aplī, kas tika veikts divas reizes,  tika iekļauti divi izteiktāki un viens mazāks kāpums. Tieši beigu daļa šogad bija kāpumiem bagātāka nekā pērn.

Dienas atrāvienā četru braucēju vidū bija arī “Trek – Segafredo” riteņbraucējs Mihels Gogls, kurš nākamo sezonu pavadīs “NTT” (līdz šim “Dimension Data”) pasaules tūres komandā. 37 kilometrus pirms finiša austrietis Gogls sāka atpalikt no pēdējā atrāvienā esošā braucēja Davida Ballerini (“Astana”). Vēl pirms tam notika vairāki atraušanās mēģinājumi no peletona. Drīz vien tika noķerts arī Ballerini. Grupas priekšā notika ļoti spraiga cīņa par iniciatīvu.

Neilgi pēc tam izveidojās ļoti spēcīga līderu grupa ar Alehandro Valverdi, Danu Martinu, Itālijas čempionu Davidu Formolo un citiem sastāvā. 11 braucēju lielajā līderu grupā nebija neviena no “Trek – Segafredo” vīriem, tādēļ tieši šī vienība uzņēmās atrāviena ķeršanu. Ilgstoši ķērājā pozīcijā kā pirmais bija tieši carnikavietis Toms Skujiņš.  Ar viņu kopā no “Trek” vīriem vēl bija Bauke Mollema un Džanluka Brambilla. Par to laiku, no līderu pulka vienatnē aizmuka pazīstamais “Astana” braucējs Luiss Leons Sančess, kamēr viņa tuvākajiem sekotājiem pievienojās arī Baukme Mollema, Vinčezno Nibali un vēlāk arī Brambilla. Nopelns tajā arī Tomam.

Kad līdz finišam bija atlikuši mazāk nekā 15 kilometri, notika neparedzamais. Pavadošais motocikls nepareizi, pēc apļveida krustojuma, novirzīja Sančesa tuvākos sekotājus. Lai arī samērā ātri favorītu grupiņa atgriezās trasē, tomēr visiem kā vienam tika laupīta iespēja pacīnīties par uzvaru. Tas izraisīja daudz dusmu no Vinčenzo Nibali un citiem  titulētiem sportistiem.

Iespēja pavērās sekotāju grupai ar tādiem vīriem kā – Primožu Rogliču un mūsu Tomu Skujiņu tajā. Šajā grupā, kas beigās noķēra arī Sančesu, bija 21 braucējs. Pēdējā kilometrā teicams izrāviens padevās Rogličam. Neviens no konkurentiem tam sekot nespēja. Slovēnis, kurš šogad triumfēja “Vuelta a Espana” kopvērtējumā izcīnīja skaistu uzvaru.

Labu pozīciju sev izkaroja Toms Skujiņš, kurš finišēja trešajā vietā. Carnikavietim priekšā vēl bija Dživani Viskonti. Toms tādējādi Varēzes velobraucienā uz goda pjedestāla kāpa otro gadu pēc kārtas. Šajā reizē jāņem vērā, ka viņš sekmēja iespēju par uzvaru cīnīties Mollemam.  Toms par trešo vietu nopelnīja ar 125 UCI pasaules ranga punktus. No 154 startējušajiem riteņbraucējiem finišēja 79.

Tre Valli Varesine velobrauciens – 197,8 km: (154 dalībnieki)

  1. Primož Roglič, Slovēnija, Jumbo – Visma, 04:40:46
  2. Giovanni Visconti, Itālija, Neri Sottoli – Selle Italia – KTM, +00:00:03
  3. Toms Skujiņš, Latvija, Trek – Segafredo, +00:00:03
  4. Andre Vendrame, Itālija, Androni – Giocattoli, +00:00:03
  5. Sergio Seguita, Kolumbija, EF Education First, +00:00:03
  6. Tiesj Benott, Beļģija, Lotto Soudal, +00:00:03

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew