Latvijas junioru šosejas riteņbraucēja Līna Svarinska svētdien Francijā izcīnīja ceturto vietu prestižajās UCI līmeņa individuālā brauciena sacensībās “Chorne des Nations”. Sieviešu elitē Lija Laizāne ieņēma 18. vietu, kamēr junioru konkurencē Kristiāns Belohvoščiks ierindojās 35. vietā.

38. reizi sezonas izskaņā Francijā norisinās prestižās individuālā brauciena sacensības “Chorno des Nations”. Sacensībās startē gan elites, gan arī junioru vecuma grupu sportisti. Jāizceļ pasaules ranga līdera Primoža Rogliča, kā arī pasaules U23 čempiona Mikela Bjerga, Nikija Terpstras, Jana Tratnika un Mihaela Valgrena dalība. Latviju sacensībās pārstāvēja trīs sportisti – Lija Laizāne (sieviešu elites grupā), Līna Svarinska un Kristiāns Belohvoščiks (junioru grupās). Norvēģiju pārstāvēja latviete Vita Heine.

Junioru meiteņu grupā startēja kopumā 12 sportistes. Dalībnieces veica 17,23 kilometru garu distanci ar vairākiem pacēlumiem tās laikā. Līna Svarinska trasi veica pēc 27 minūtēm un 40 sekundēm (vidējais ātrums – 37,36 km/h). Tas deva ceturto vietu. Uzvarētājai Mevai Skubēnai no Francijas trenera Raivja Belohvoščika audzēkne zaudēja 1 minūti un 12 sekundes. Līdz trešajai vietai pietrūka 8 sekundes.

Sieviešu elitē Lija Laizāne 29 riteņbraucēju konkurencē sasniedza 18. labāko laiku. Lijas rezultāts 26,45 kilometru garajā trasē – 39 minūtes un 59 sekundes. Uzvarēja Liā Tomasa no ASV, kurai Latvijas riteņbraucēja zaudēja 3 minūtes un 55 sekundes. Vita Heine tikmēr izcīnīja augsto otro vietu, 41 sekundi piekāpjoties uzvarētājai.

Arī juniori sacentās 26,45 kilometru garajā distancē. Uz starta izgāja 44 riteņbraucēji. Kristiāns Belohvoščiks finišēja pēc 37 minūtēm un 48 sekundēm (vidējais ātrums 41,94 km/h). Ātrāko laiku sasniedza mājinieks Hogo Pažē, kura rezultāts – 34 minūtes un 22 sekundes.

Vīru sacensībās uzvarēja Nīderlandes riteņbraucējs Joss van Emdens (55:02), aiz sevis atstājot Filipo Gannu no Itālijas (+00:00:11) un Primožu Rogliču (+00:00:19).