Latvijas šosejas riteņbraucējs Andris Vosekalns (“Hengxiang Cycling team”) svētdien noslēdzis dalību Ķīnā notiekošajā UCI 2. kategorijas trīs dienu velobraucienā “Tour of Quanzhou Bay”. Pirmajā posmā alūksnietis izcīnīja 11. vietu, bet kopvērtējumā tūri noslēdza 16. pozīcijā. Foto: Kaspars Suškevičs.

“Tour of Quanzhou Bay” velobrauciens norisinājās trešo gadu. Šīs sacensības var uzskatīt par sagatavošanos šīs nedēļas beigās gaidāmajam UCI 1.kategorijas daudzdienu velobraucienam “Tour of Fuzhou”. Velobraucienā riteņbraucēji veica trīs etapus.

Ķīnas kontinentālās komanda “Hengxiang Cycling team” sastāvā tika iekļauts Andris Vosekalns, kurš nesen kā priecēja ar izcīnīto otro vietu pasaules militārpersona čempionātā grupas braucienā. Komandu vērtējumā Latvija ar Andri priekšgalā guva zelta godalgu. “Tour of Quanzhou Bay” velobraucienā Andris startēja otro reizi karjerā. 2017. gadā, pārstāvot “Rietumu banka – Rīga” komandu, viņš kopvērtējumā ieņēma 53.vietu, bet pirmajā posmā bija 12.

Arī šogad labāko rezultātu Andris sasniedza tieši pirmajā etapā. Viņš distances laikā iesaistījās atrāvienā un nopelnīja vērtīgās bonusa sekundes. Finišā viņam 11. vieta, bet kopvērtējumā latvietis bija astotais. Otrajā posmā Vosekalns saglabāja pozīciju kopvērtējumā, finišējot lielajā grupā un tiekot ierindots 45. vietā.

Cīņa par kopvērtējumu atrisinājās 112,6 kilometru garajā trešajā posmā. Šeit Andris sekmēja komandas biedra Ksianjinga Ļū uzvaru. Ķīnietis bija ātrākais no sešu braucēju līderu grupiņas. Andris tikmēr ierindojās 44. vietā, 45 sekundes aiz uzvarētāja. Kopvērtējumā alūksnietis bija labākais no savas vienības braucējiem. 91 dalībnieka konkurencē viņam 16.vieta. Uzvarēja austrālietis Raiens Kevenags, kuram latvietis zaudēja 1 minūti un 8 sekundes. Ksianjings Ļū tikmēr izpelnījās labākā Ķīnas braucēja titulu.

Svētdien Vosekalns uzsāks dalību “Tour of Fuzhou” daudzdienu velobraucienā, kurā kopumā iekļauti septiņi posmi.