Ķīnā aizvadīti pirmie trīs posmi “Tour of Fuzhou” daudzdienu velobraucienā (UCI 1. kategorija). Kopvērtējumā šobrīd augsto trešo vietu ieņem Ķīnas komandas “Hengxiang Cycling team” riteņbraucējs Ksianjings Ļjū, kura labā nozīmīgu darba apjomu paveicis arī alūksnietis Andris Vosekalns. Foto: Kaspars Suškevičs.

“Tour of Fuzhou” ir vienas no sezonas noslēdzošās UCI 1 kategorijas sacensības 2019. gadā. Velobraucienā iekļauti septiņi posmi. Starp 125 dalībniekiem arī Ķīnas komandas “Hengxiang Cycling team” Latvijas riteņbraucējs Andris Vosekalns. Andra pamatuzdevums ir braukt aktīvi un palīdzēt komandas biedram Ksianjingam Ļjū cīņā par augstu vietu kopvērtējumā.

Ļjū savu ambīciju par vietu labāko trijniekā pieteica jau pirmajā posmā, kad ķīnietis izcīnīja trešo vietu 107,4 kilometru garajā un kāpumiem bagātajā distancē. Viņš par 45 sekundēm piekāpās tikai diviem Kazahstānas riteņbraucējiem – Iļjam Davidenko un Arturam Fedosejovam. Vosekalns paveica darbu komandas labā līdz lielajiem kāpumiem un finišēja 120. pozīcijā (+00:15:19).

118 kilometru garajā otrajā posmā viss izšķīrās finiša spurtā. Šeit triumfēja īrs Rojs Tovsends no “Canyon p/b  Bloor Homes” vienības (02:42:08). No Vosekalna komandas biedriem šajā reizē ātrākais Žangs Žengs, kuram devītā vieta. Andris, kuram bija nozīmīga loma pirms finiša spurta, ierindojās 103. vietā (+00:00:00).

Trešajā etapā, kas notika otrdien,  tika veikta 113 kilometru gara distance. Tās laikā izveidojās neliela līderu grupiņa ar latvieša komandas biedru Čengšu Miao sastāvā. Sekotājiem tā arī bēgļus panākt neizdevās. “Hengxiang” braucējs ieņēma ceturto vietu, 10 sekundes aiz uzvarētāja Ivara Slika (“Monkey town”). Vosekalns posmu noslēdza 62. vietā (+00:00:22).

Kopvērtējumā līderis ir Iļja Davidenko, bet trešajā vietā joprojām atrodas Ksianjings Ļjū, kuru no kazaha šķir 51 sekunde. Andris Vosekalns tikmēr ieņem 111. pozīciju (+00:15:29).

Velobrauciens turpināsies trešdien ar 106 kilometru garo ceturto posmu. Sacensības noslēgsies sestdien.