Sidebar

Svētdien Spānijas salā Maljorkā notika UCI 1. kategorijas viendienu velobrauciens “Trofeo Palma”, kurā uzvaru guva “Trek – Segafredo” komandas riteņbraucējs Mateo Mosketi. Liels nopelns šajā panākumā latviešu sprinterim Emīlam Liepiņam, kurš pats finišēja devītajā vietā un ieguva 25 UCI pasaules ranga punktus. Foto: Trek - Segafredo komandas arhīvs.

Četru dienu garā viendienu velobraucienu sērija Maljorkā noslēdzās svētdien ar 160 kilometru garajām “Trofeo Palma” sacensībām. Tās bija piemērotas sprinteriem, neskatoties uz vienu izteiktāku kāpumu 30 kilometrus pirms finiša.

ASV pasaules tūres komanda “Trek – Segafredo” savas kārtis lika uz Itālijas sprinteri Mateo Mosketi, kurš triumfēja šeit ceturtdien notikušajās sacensībās. Otro dienu pēc kārtas uz starta izgāja arī šo komandu pārstāvošais latvietis Emīls Liepiņš. Ja vakar viņš darbojās komandas interesēs, pats finišu sasniedzot ārpus noteiktā laika limita, šodien Emīla loma bija ļoti svarīga tieši pēdējos kilometros.

Dienas atrāvienā “Trek – Segafredo” vīri neiesaistījās, bet gan kontrolēja to no grupas priekšas. Finiša spurts interesēja arī “Bora – hansgrohe” komandu, kuras līderis Paskals Akermans ceturtdien bija otrais aiz Mosketi.

Lielajā kāpumā grupas sadalījās trijās daļās. Liepiņš ar komandas biedriem spēja būt pirmajā grupā. Drīz vien tika likvidēts arī atrāviens. Pirms finiša Palmas pilsētā braucēji vēl veica divus apļus. Bija skaidrs, ka viss iet uz grupas finišu. “Trek – Segafredo” vīri atradās grupas priekšējā daļā.

Lieliski savu darbiņu atkal paveica Emīls Liepiņš, kuram bija uzticēta pēdējā maiņa pirms Mosketi finiša spurta. Emīls spēja komandas biedru izvest nepieciešamajā pozīcijā, lai itālietim būtu lieliskas iespējas uzvarēt.

To arī Mosketi paveica, pārliecinoši triumfējot ātrajā finiša spurtā. Trasē viņš pavadīja 3 stundas 46 minūtes un 29 sekundes. Otro vietu ieņēma Akermans, bet trijnieku noslēdza itālietis Andrea Paskvalons (“Circus – Wanty Gobert”).

Emīls Liepiņš pēc lieliski paveiktā darba finišēja devītajā vietā, nopelnot 25 UCI pasaules ranga punktus. Finišēja 133 riteņbraucēji.

5. februārī latvietis turpinās sacensību sezonu Francijā startējot UCI 1. kategorijas daudzdienu velobraucienā “Etoile de Besseges”.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew