Sidebar

Igaunijas komandas “Tartu 2024 BCC” latviešu šosejas riteņbraucējs Daniēls Kažis trešdien Horvātijā finišēja 118. vietā UCI 2. kategorijas viendienu velobraucienā “Umag Trophy”. Šīs rīdziniekam bija pirmās UCI līmeņa sacensības pieaugušo konkurencē. Viņa komandas biedrs Raits Ārms finišēja desmitajā vietā.

Pēc treniņnometnes Horvātijā, Igaunijas komanda “Tartu 2024/ BCC” trešdien Horvātijā uzsāka 2020. gada starptautisko sezonu, piedaloties UCI 2. kategorijas viendienu velobraucienā “Umag Trophy”. Tartu komandai šīs bija arī pirmās UCI līmeņa sacensības kontinentālās vienības statusā. No Latvijas sportistiem velobraucienā piedalījās Daniēls Kažis. Rīdziniekam, kurš pērn vēl startēja junioru grupā, šī bija debija pieaugušo konkurencē UCI līmeņa sacensībās. Viņš sevi sekmīgi bija apliecinājis treniņos, kā arī triumfēja Baltijas valstu čempionātā trekā grupas un punktu braucienos.

Dalībniekiem bija jāveic 154 kilometru gara distances, kas bija sadalīta astoņos apļos. Katrā no apļiem bija iekļauts viens izteiktāks kāpums. Kažis sacensības aizvadīja aktīvi un bija pamanāms. Distances beigu daļā viņš gan palika aiz liela kritiena, zaudējot kontaktu no peletona un vairs klāt nepiebraucot.

Uzvarētājs noskaidrojās lielās grupas finiša spurtam. Ātrākais tajā bija “Jumbo – Visma” attīstības komandas braucējs Olavs Kūijs. Nīderlandietis trasē pavadīja 3 stundas 33 minūtes un 32 sekundes. Otro vietu ieguva pazīstamais slovēņu riteņbraucējs Marko Kumps (“Adria Mobil”), kamēr trijnieku noslēdza Niklass Mārkls (“Sunweb” attīstības komanda).

Labākais no Tartu pilsētas vienības braucējiem bija pērnā gada Eiropas U23 čempionāta bronzas medaļnieks Raits Ārms, kuram 10.vieta. Kažis finišēja 118. vietā, 1 minūti un 3 sekundes aiz uzvarētāja.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew