Sidebar

Svētdien Francijā ar 154 kilometru garu posmu lietainos un ļoti vējainos apstākļos sācies prestižais pasaules tūres daudzdienu velobrauciens “Parīze – Nica”. Uzvaru spraigā cīņā svinēja Vācijas čempions Maksimilians Šahmans, bet vienīgais Latvijas riteņbraucējs šajās sacensībās Krists Neilands finišēja cienījamajā 16. vietā. Foto: Bettini photo. 

Pēc tam, kad tapa zināms par “Tirreno – Adriatico” velobrauciena atcelšanu, virkne komandas veica izmaiņas savos sastāvos uz Francijā notiekošo “Parīze – Nica” velobraucienu. “Israel Start – Up Nation” vienības rindas papildināja Krists Neilands, kura sacensību kalendārā marta mēnesī bija virkne Itālijā plānotās sacensības.

 Kristam viņa pārstāvētā vienība “Parīze – Nica” velobraucienā devusi iespēju sevi apliecināt cīņā par kopvērtējumu. Lai arī pirmajā posmā, kura garums sasniedza, 154 kilometrus, lieli kāpumi iekļauti netika, tomēr sacensību scenārija noteikšanā liels faktors bija lietainie un ļoti vējainie laika apstākļi.

Jau no distances sākuma izveidojās divu braucēju atrāviens, kas gan salīdzinoši ātri tika likvidēts. Spēcīgajā sānu vējā peletons sadalījās vairākās daļās. Kristam Neilandam izdevās būt priekšējā daļā. Neiztrūka arī bez vairākiem kritieniem. Vienā no tiem cieta Francijas čempions Varēns Bargijs (“Arkea Samsic”) un viens no kopvērtējuma favorītiem Romēns Bardē (“AG2R La Mondiale”). Abi vēlāk spēja turpināt sacensības, finišējot sekotāju grupās.

Tieši uzreiz pēc šī kritiena, grupa sadalījās vēlreiz. 16 braucēju līderu grupā bija arī Krists Neilands. Skaitliskais pārsvars šajā grupiņā piederēja “Sunweb” vīriem ar Tīšu Benotu priekšgalā. Jāatzīmē, ka ar Neilandu vienā grupā bija arī vieni no tūres galvenajiem favorītiem: Žiljēns Alafilips un Nairo Kintana. Pārsvars pār peletonu, kura priekšā kontroli uzņēmās “EF Pro” braucēji, līderiem ilgāku laiku svārstījās ap 25 sekundēm.

Nopietns pavērsiens līderu vidū notika īsi pirms kalnu starpfiniša (31 kilometrus pirms finiša). Tieši Krists uzņēmās līdera lomu kāpuma sākumā, tomēr jau mirkli vēlāk paātrinājumu veica Alafilips un Benots. Abiem izdevās ātri iegūt 30 sekunžu vadību pār sekotājiem. Tikmēr Neilanda grupu panāca sekotāju grupa, kurā bija ap 35 braucējiem.

Abi līderi spēja sekmīgi sastrādāties un turējās itin drošā vadībā līdz pat pēdējiem 10 kilometriem. Tomēr tad sekotāji spēja starpību sadeldēt zem 20 sekundēm. Lielisku sniegumu demonstrēja “Bahrain McLaren” braucējs Ivans Garsia Koritina. Alafilipam nopietnas grūtības sagādāja drēgnie laika apstākļi, tomēr viņš turpināja cīņu par uzvaru. 3,5 kilometrus pirms finiša, tieši pēc pēdējā kāpuma, Alafilipam un Benotam pievienojās Vācijas čempions Maksimilians Šahmans (“Bora – hansgrohe”) un Dilans Tēnss (“Bahrain McLaren”).  Tapa skaidrs, ka sekotājiem panākt šo kvartetu vairs neizdosies.

Četrotnes starpā notika virkne izrāvienu, tomēr tie visi tika apslāpēti. Pēdējos metros vairāk spēka kājās bija atstājis Šahmans, kurš arī izcīnīja uzvaru, trasē pavadot 3 stundas 32 minūtes un 19 sekundes. Otro vietu ieguva Tēnss, bet trijnieku noslēdza Benots, kamēr Alafilipam jāsamierinās ar ceturto pozīciju.

Sekotāju grupa ar Neilandu tajā finišēja 15 sekundes vēlāk. Kuldīdznieks finišēja 16. vietā. No viņa komandas biedriem augstāk ierindojās Nils Polits, kuram sestā pozīcija.

Velobrauciens turpināsies pirmdien ar 166 kilometru garo līdzenuma etapu, kurā iespēja sevi apliecināt ļoti iespējams būs sprinteriem, kuri pirmajā posmā palika sekotāju vidū.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew