Sidebar

Otrdien Francijā notiekošā pasaules tūres daudzdienu velobrauciena “Parīze – Nica” 212,5 kilometru garajā trešajā posmā Latvijas riteņbraucējs Krists Neilands (“Israel Start – Up Nation”) finišēja 11. vietā un sekmēja komandas biedra Rudija Barbjē sesto pozīciju. Kopvērtējumā kuldīdznieks pakāpies uz septīto vietu. Foto: Bettini Photo. 

Trešo dienu pēc kārtas prestižā pasaules tūres daudzdienu velobrauciena “Parīze – Nica” dalībnieki saskārās ar lietainiem un vējainiem laika apstākļiem. Trešajā no kopumā astoņiem tūres etapiem bija jāveic 212,5 kilometru gara distances bez izteikti lieliem kāpumiem. Kopvērtējumā pirms šī posma vienīgais Latvijas riteņbraucējs šajās sacensībās Krists Neilands no “Israel Start – Up Nation” atradās astotajā vietā, 28 sekundes aiz līdera Maksimiliana Šahmana.

Trešā etapa sākuma daļā solo atrāvienā devās beļģis Toms Devriendts (“Circus – Wanty Gobert”). Viņam peletons ļāva iegūt par vairāk nekā 9 minūšu pārsvaru. Distances pirmajā daļā grupas vidējais ātrums bija vien nedaudz virs 33 kilometriem stundā. Tuvojoties finišam pārsvars gan strauji sāka dilt un beļģu sportists tika panākts 26 kilometrus pirms finiša. Aktīvi grupas priekšā brauca gan beļģu “Decuninck – Quick Step”, gan vācu “Sunweb” vienības.

Kā jau varēja prognozēt galvenā cīņa par uzvaru sākās pēdējos 20 kilometros. Neilands ar komandas biedriem atradās grupas priekšējā daļā. Peletonam nokļūstot šaurākos ceļos, netrūka arī vairāki smagi kritieni. Kad līdz finišam bija palikuši mazāk nekā 6 kilometri, grupas vidū krita Nikijs Terpstra un Braiens Kokvards. Tas izraisīja grupas sadalīšanos. Priekšā kontroli uzņēmās “Quick – Step” vīri, kuru līderis finiša spurtā ir īrs Sems Benets. Tomēr  viņam pēdējā kilometrā nācās saķerties ar Neilanda komandas biedru Hugo Hofšteteru. Abi krita, aizkavējot arī citu favorītu Kalebu Evanu.

Uzvaru posmā guva spānis Ivans Kortina Garsia no “Bahrain McLaren” vienības. Viņš distancē pavadīja 5 stundas 49 minūtes un 55 sekundes. Otro vietu ieguva Peters Sagans (“Bora – hansgrohe”), bet trešā vieta “Circus – Wanty Gobert” braucējam Andrea Paskvalonam.

Krists Neilands finišēja vadošo braucēju vidū ar tādu pat laiku kā uzvarētājam, ierindojoties 11. vietā. No viņa komandas biedriem sesto vietu ieguva Rudijs Barbjē, bet Mads Smits Vurtzs bija devītais.

Tūres kopvērtējumā Neilands pakāpies uz septīto vietu. Līderim Šahmanam latvietis zaudē 28 sekundes. Sacensības turpina 133 dalībnieki.

Velobrauciens turpināsies trešdien, kad sportisti sacentīsies 15,1 kilometru garajā individuālajā braucienā.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew