Sidebar

Eiropas čempionāta šosejas riteņbraukšanā pārcelšana uz augusta otro pusi likusi veikt izmaiņas lielā daļā Eiropas valstu nacionālo, tostarp Latvijas čempionātu norisē. Pirmais Latvijas un Lietuvas čempionāts individuālajā braucienā notiks 19. augustā Biķernieku trasē, bet junioru, sieviešu elites, vīriešu elites un U23, kā arī amatieru kategoriju grupas braucieni turpmākajās trīs dienās notiks Lietuvas pilsētā Jonavā. Foto: Agnis Melderis. 

Pirmo gadu, pateicoties Latvijas un Lietuvas riteņbraukšanas federāciju veiksmīgai sadarbībai, kas jau vainagojusies ar veiksmīgi aizvadītiem kopējiem treka un MTB XCO krosa nacionālajiem čempionātiem, notiks arī šosejas riteņbraukšanas čempionāts. Sākotnēji tam bija jānotiek Lietuvas pilsētā Ignalinā. Tomēr vīrusa “Covid – 19” izraisīto ekonomisko seku dēļ Lietuvas puse bija spiesta mainīt čempionāta norisi netālu no Kauņas esošo Jonavas pilsētu. Tikmēr individuālais brauciens, pēc abu valstu vienošanās, notiks Rīgā esošajā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē. Sacensībām sākotnēji bija jānotiek no 19. – 23. augustam.

Nopietnu pavērsienu sacensību norises laikā deva Eiropas Riteņbraukšanas savienība (UEC). Tā paziņoja par Eiropas čempionāta šosejas riteņbraukšanā norisi Francijā jau no 24. augusta. Tas ne tikai Latvijai un Lietuvai, bet arī lielai daļai citu Eiropas valstu lika mainīt savu nacionālo čempionātu norisi.

Latvijas un Lietuvas čempionāts šosejas riteņbraukšanā individuālajā brauciens visām vecuma un meistarības grupām tiks saglabāts 19. augustā un notiks Biķernieku kompleksajā sporta bāzē. Dienu vēlāk, 20. augustā Jonavā norisināsies grupas brauciena sacensības junioru puišu un junioru meiteņu grupām, kā arī elites sievietēm.

Elites un U23 vecuma grupas vīriešu sacensības grupas braucienā Jonavā risināsies piektdien, 21. augustā. Tikmēr amatieru (Cycling for all un Master) sacensības grupas braucienā notiks dienu vēlāk – 22. augustā turpat Jonavā. Jau tuvākajā laikā tiks publicēts sacensību nolikums un cita vērtīga informācija.

Latvijas un Lietuvas čempionāts šosejas riteņbraukšanā: 19. – 22. augusts, Rīga, Jonava

19.08. Individuālā brauciena sacensības, visām vecuma un meistarības grupām, Rīgā

20.08. Grupas brauciena sacensības, juniori, juniores, sievietes, Jonavā

21.08. Grupas brauciena sacensības elites un U23 vīrieši, Jonavā

22.08. Grupas brauciena sacensības amatieri (CFA, Master), Jonavā

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew