Sidebar

Ceturtdien Krimuldā noslēdzās tradīcijām bagātais Rīgas kauss daudzdienu braucienā jauniešiem. Patiecoties trešajai vietai pēdējā posmā, kopvērtējumā triumfēja Rīgas Riteņbraukšanas skolas riteņbraucējs Toms Ustups, bet trešo vietu ieguva Arnolds Zariņš . Sacensībās piedalījās 86 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas.

Šogad Rīgas kauss daudzdienu braucienā jauniešiem notika trīs dienu garumā. To laikā sportisti veica četrus etapus, no kuriem viens bija individuālais brauciens. Sacensības bija kupli apmeklētas ne tikai no Latvijas, bet arī apkārtējo valstu riteņbraucēju puses. Kopumā startēja 86 dalībnieki, kuri pārstāvēja Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas riteņbraukšanas klubus.

Pirmajā posmā notika 71,6 kilometru garais grupas brauciens Biķernieku trasē. Distances laikā izveidojās piecu riteņbraucēju liels atrāviens. No latviešiem tajā ietilpa – Toms Ustups (“RRS” 1. komanda), Rihards Reinfelds (MSĢ) un strauji progresējošais trenera Gata Smukuļa audzēknis Arnolds Zariņš (Sporta klubs “Wendi”). Finišā pirmā vieta Ustupam (01:33:16), otrais bija igaunis Martins Krusemans, bet trešais Reinfelds. Arnoldam Zariņam piektā vieta (+00:00:00).

Otrajā dienā sportisti no rīta sacentās individuālajā braucienā, kam sekoja vēl viens grupas brauciens pretējā virzienā pa Biķernieku trasi. Individuālajā braucienā, veicot divus Biķernieku trases lielos apļus, triumfēja Rihards Reinfelds. Mārtiņa Trautmaņa audzēknis finišēja pēc 14 minūtēm un 42 sekundēm. Otro vietu ieguva Romets Pajurs no Igaunijas (+00:00:05). Trijnieku tikmēr noslēdza Ustups (+00:00:22). Vēl no latviešiem sešiniekā iekļuva Arnolds Zariņš (+00:00:22), kuram piektā vieta un dobelnieks Klāvs Sīmanis (+00:00:33).

Sekojošajā grupas braucienā tika veikta 71,5 kilometru gara distance. Temps, salīdzinot ar pirmo posmu, bija zemāks. Spraigā cīņā triumfēja Toms Ustups, kurš sev aiz muguras uzreiz atstāja poli Gracjanu Dabrovski un Karlu Kuritsu no Igaunijas. Labāko sešinieku tikmēr noslēdza Rihards Reinfelds.

Viss izšķīrās ceturtdien Krimuldas apkaimē izveidotajā aplī ar lielo serpentīna kāpumu un nobraucienu trasē. Pirms pēdējā etapa kopvērtējumā līderis bija Reinfelds, no kura 6 sekundes atpalika Ustups. 39 kilometru garajā distancē triumfēja lietuvietis Jomantas Venckus, kurš par 9 sekundēm apsteidza igauni Martinu Krusemanu. Ustups tikmēr bija trešais (+00:00:11), Zariņam piektā vieta (+00:00:20), bet Reinfeldam nācās samierināties ar astoto vietu. Labāko sešinieku tikmēr noslēdza trenera Jāņa Krišlauka audzēknis Riks Sipovičs.

Kopvērtējumā triumfēja Toms Ustups. Latvijas čempions grupas braucienā par 7 sekundēm apsteidza ziemeļu kaimiņu Martinu Krusemanu. Lielisks panākums Arnoldam Zariņam, kuram kopvērtējumā trešā vieta. Rihards Reinfelds ieņēma piekto vietu, bet Riks Sipovičs bija septītais.

1. posma rezultāti pieejami ŠEIT:

2. posma rezultāti pieejami ŠEIT:

3. posma rezultāti pieejami ŠEIT:

4. posma rezultāti pieejam ŠEIT:

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew