Sidebar

Ar grūtu un pavērsieniem pilnu velobraucienu noslēdzies "Strade Bianche". Balto grants ceļu klasikā uzvarošo atrāvienu neilgi pirms finiša veica beļģu talants Vouts van Ārts, kuram tā ir pirms uzvara kopš pagājušāja gada "Tour de France" 10. posma. Diemžēl latviešu braucēji Toms Skujiņš un Krists Neilands neizturēja lielo svelmi un nesasniedza finišu. Dāmu sacensībās triumfēja pasaules čempione Annemīka van Vlūtena, kamēr 19 gadus vecā Līna Svarinska profesionālās tūres debijā nefinišēja.

Ja iepriekšējos gados bija ierasts, ka "Strade Bianche" norisinās marta sākumā, šogad pandēmijas dēļ Itālijas grants ceļu klasika tika pārcelta uz 1. augustu, kas nozīmēja milzu karstumu (līdz pat 37 grādiem pēc Celsija), ko šodien daudzi neizturēja, tostarp latviešu braucēji Krists Neilands un Toms Skujiņš, kuriem labpatiktu vēsāks un mitrāks laiks. Vērts pieminēt, ka tās bija pirmās Pasaules tūres līmeņa sacensības kopš 14. marta, kad noslēdzās Parīzes-Nicas daudzdienu velobrauciens.Izmantotie resursi: sportacentrs.com.

Tā kā daudziem šis bija pirmais nopietnais tests pēc ilgas pauzes, "Strade Bianche" scenāriju bija neiespējami paredzēt. Dalībniekiem bija jāveic 184 kilometru gara distance, turklāt 63 kilometri pa zemes ceļu. Braucējiem nācās cīnīties ar pamatīgiem putekļu mākoņiem un svelmi. Rezultātus ietekmēja arī tas, ka ne visi ir tuvu savai optimālajai formai.

Peletons jau bija krietni sadalījies, kad līdz finišam bija atlicis ap 70 kilometru. Tieši tad lielajā grupā notika milzu kritiens, ciešot daudziem braucējiem, tostarp "Trek-Segafredo" līderim Vinčenco Nibali. Neīstajā brīdī riepas pārdūra galvenie favorīti Metjū van der Pūls un Žiljēns Alafilips, tomēr vēlāk abi atgriezās līderu grupā, bet jau dažus kilometrus vēlāk nespēja izturēt augsto tempu, ko veicināja Jākobs Fūglsangs, atraujoties no grupas.

43 kilometrus pirms finiša bija izveidojies līderu sekstets - Fūglsangs, Vouts van Ārts, Gregs van Avermāts, Alberto Betiols, Davide Formolo un Maksimilians Šahmans. Neilgu laiku vēlāk jau tapa skaidrs, ka uzvarētājs būs kāds no sešinieka, jo sekotāju grupas nespēja samazināt pārsvaru.

13 kilometrus pirms finiša uzvarošajā solo atrāvienā devās van Ārts, kuram šīs bija tikai otrās sacensības kopš pagājušajā gada "Tour de France", kur beļģu braucējs piedzīvoja šausminošu kritienu, kas izbeidza viņa 2019. gada sezonu. Van Ārtu tuvākie sekotāji nespēja noķert līdz pat finišam, kas nozīmēja, ka 25 gadu vecais beļģis bija izcīnījis savas karjeras pagaidām lielāko uzvaru.

30 sekundes pēc uzvarētāja finišēja itālietis Davids Formolo, bet mirkli vēlāk vācietis Maksimilians Šahmans. Jāatzīst, ka "Strade Bianche" pārbaudījums tik karstā laikā bija neizturams teju visiem dalībniekiem. Piemēram, 12. vietā finišējušais Mihals Kvjatkovskis, kurš šajā velobraucienā triumfēja 2014. un 2017. gadā, atpalika vairāk nekā desmit minūtes! No 166 braucējiem finišu laikā sasniedza tikai 42 jeb 25,3%.

Starp nefinišējušajiem bija arī velobrauciena debitants Krists Neilands un pagājušajā gadā devīto vietu izcīnījušais Toms Skujiņš, kuriem Toskānas svelme izrādījās pārāk grūts pārbaudījums. Skujiņš jau iepriekš teicis, ka karsts laiks viņam nav piemērots, līdzīgi ir arī Neilandam.

Pirms vīru sacensībām spēkus pārbaudīja dāmas. Sešu uzvaru sēriju turpināja pasaules čempione Annemīka van Vlūtena. Nīdelandiešu braucēja aptuveni septiņus kilometrus pirms finiša noķēra spānieti Mavi Garsiju, kas pasaules čempiones uzbrukumam pēdējā kāpumā nespēja turēt līdzi.

Vērts atzīmēt, ka profesionālo debiju "Strade Bianche" piedzīvoja 19 gadus vecā Līna Svarinska. Raivja Belohvoščika audzēkne pārstāvēja Itālijā reģistrēto "Eurotarget - Bianchi - Vittoria" komandu. Līdzīgi kā lielākā daļa braucēju, arī Svarinska finišu nesasniedza.

Nepatīkams pārsteigums no rīta sagaidīja "Trek-Segafredo" komandas braucējas, jo kāds bija nozadzis sešus sacensību velosipēdus. Braucējām nācās izmantot vai nu rezerves velosipēdus, vai, piemēram, Elēnas van Daikas gadījumā - vīru komandas braucēja riteni.

 

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew