Sidebar

Svētdien Siguldā 30. Latvijas Riteņbraucēju Vienības brauciena ietvaros notikušajā Latvijas čempionātā šosejas riteņbraukšanā elites vīru grupā triumfēja 33 gadus vecais “Amore&Vita – Prodir” riteņbraucējs Viesturs Lukševics. Tikmēr U23 vecuma grupā čempiona titulu izcīnīja “Tartu 2024/ BCC” pārstāvis Pauls Rubenis. Foto: Ģirts Kehris.

Šis gads Latvijas čempionu noskaidrošanā bija krietni savādāks kā iepriekš. Pirmo reizi elites un 23 vīri čempiona titulu noskaidrojas Siguldā notiekošā 30. Latvijas Riteņbraucēju Vienības brauciena ietvaros. Sacensības tādējādi ieguva plašu skatītāju interesi.

Elites un U23 Latvijas braucēji kopā ar latviešu, kā arī igauņu amatieriem veica 100 kilometru garu distanci, kas veda maršrutā: Sigulda – Melturi – Cēsis – Stalbe – Ragana  – Sigulda.

Dalībnieku vidū par čempiona tituliem sacentās liela daļa vadošo pašmāju riteņbraucēju ar Emīlu Liepiņu, Māri Bogdanoviču, Viesturu Lukševicu, Andri Vosekalnu, Paulu Rubeni un Adžu Flaksi priekšgalā. Iztrūka vien “Tour de France” lielisku sniegumu demonstrējošo – Toma Skujiņa un Krista Neilanda. Jāņem gan vērā, ka abiem nebūtu bijis iespējas piedalīties arī sākotnēji noliktajā čempionāta datumā – 23. augustā.

Jau no sacensību sākuma temps grupā tika turēts ļoti aktīvs. Neilgi pēc Siguldas izveidojās līderu grupiņa, kurā bija tādi vīri kā – Flaksis, Lukševics, Bogdanovičs, Raivis Ritums, Alekss Krasts, kā arī vairāki “Peleton” komandas braucēji. Pie Cēsīm viņus panāca Emīls Liepiņš, Andris Vosekalns, Pauls Rubenis un Kristers Ansons.  Jau distances vidus daļā bija skaidrs, ka peletonam būs sarežģīti līderus panākt.

Vadošajā grupiņā ik pa brīdim notika asi uzbrukumi. Aktīvākie tajos bija – Lukševics, Flaksis un Vosekalns. Diemžēl, bet Stalbē veselības problēmu dēļ no vadošo braucēju vidus atpalika Emīls Liepiņš. Neilgi pirms Raganas Andrim Vosekalnam izdevās noorganizēt izšķirošo atrāvienu. Viņam pievienojās Viesturs Lukševics un igaunis Gerts Kivistiks. Trijotnes pārsvars pār sekotājiem ar Andžu Flaksi priekšgalā svārstījās ap 30 sekundēm.

Turaidas nobraucienā solo vadību panāca Vosekalns. Alūksnietis, kurš 2014. gadā kļuva par Latvijas čempionu, vadībā noturējās līdz Gaujas kalna kāpumam. Tajā viņu apsteidza Lukševicis un Kivistiks, bet vēlāk tas izdevās arī sprinteriem – Paulam Rubenim un Mārim Bogdanovičam.

Pēdējos metros bija skaidrs, ka Lukševics no latviešu puses paliks nenoķerts. Finišā pirmais bija Kivistiks, tomēr lielākais uzvarētājs šajā dienā izrādījās kuldīdznieks Viesturs Lukševics. 33 gadu vecumā viņš piepildīja savu lielo sapni un kļuva par Latvijas elites čempionu. Distancē “Amore&Vita – Prodir” pārstāvis pavadīja 2 stundas 12 minūtes un 23 sekundes.

Sīvā cīņā otro vietu finišā ieguva “Tartu 2024/ BCC” pārstāvis Pauls Rubenis (+00:00:10), bet trešā vieta Lukševica komandas biedram, dobelniekam Mārim Bogdanovičam (+00:00:20). Labāko sešiniekā ierindojās arī – Alekss Krasts (“Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree”), Andris Vosekalns (“Hengxiang Cycing team”) un Ands Flaksis (“DTG – MySport”).

U23 vērtējumā pirmais Pauls Rubenis, otrais Alekss Krasts, bet trešais vēl viens “Dobeles dzirnavnieks/FeelFree” komandas braucējs Oskars Dankbārs.

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew