Smiltenē aizvadīts Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā individuālajā braucienā elites, U23, junioru un jauniešu grupām. Valsts čempiona titulu vīru elitē guva Andris Vosekalns, bet citās grupās uzvarēja – Alekss Krasts, Roberts Andersons, Kitija Siltumēna un Arnolds Zariņš.  Foto: Jānis Līgats.

Šajā gadā Latvijas čempionāta medaļas šosejas riteņbraukšanā individuālajā braucienā objektīvu iemeslu dēļ sadalītas divās dažādās dienās. 26. augustā Biķernieku kompleksajā sporta bāzē par tituliem sacentās elites sievietes, amatieru un senioru vīri, amatieru dāmas, kā arī B grupas jaunietes, C grupas puiši un meitenes.

Tikmēr elites vīri, U23 vīri, juniori, juniores un jaunieši spēkiem mērojās aizvadītās nedēļas nogalē Smiltenē uz autoceļa Smiltene – Strenči. Šeit čempionāts jau noticis vairākkārt laika posmā no 2008. – 2013. gadam. Jaunieši un juniores sacentās 15 kilometru garajā distancē, bet pārējo grupu braucēji veica 20 kilometrus ar vienu apgriezienu.

Elites vīru grupā labāko laiku sasniedza un par Latvijas čempionu pirmo reizi individuālajā braucienā kļuva Ķīnas komandas “Hengxiang” pārstāvis, alūksnietis Andris Vosekalns. Viņš distancē pavadīja tieši 25 minūtes. 15 sekundes Vosekalnam zaudēja un sudraba godalgu ieguva Māris Bogdanovičs no “Amore&Vita – Prodir” vienības. Tikmēr trešo vietu ieņēma Māra komandas biedrs Vitālijs Korņilovs (+00:00:19).

U23 konkurencē triumfs “Dobeles dzirnavnieks/ FeelFree” braucējiem. Zelta medaļa Aleksam Krastam (26:24), otrais bija  “ZZK” braucējs Mareks Balodis, bet trešais Krasta komandas biedrs Jānis Šēlis.

Junioriem par Latvijas čempionu kļuva “MSĢ/ RRS” braucējs Roberts Andersons, kurš 20 kilometrus veica pēc 26 minūtēm un 40 sekundēm. Sudraba godalga Kārlim Valteram Grundulim (26:45) no “RRS/ Alfa”, bet trešā vieta Mārtiņam Maslovam no “RRS/ Purvciems” (27:17).

Juniorēm 15 kilometru braucienā pirmā vieta Kitijai Siltumēnai no Dobeles sporta skolas (25:35). Viņai sekoja Evelīna Ermane-Marčenko no “ZZK” (23:33), kamēr labāko trijnieku noslēdza “RRS/ Vecmilgrāvis” pārstāve Lāsma Elza Vaivode (25:26).

Jauniešiem sīvā neklātienes cīņā pirmo vietu ieguva Arnolds Zariņš no sporta kluba “Wendi”. Sudraba godalga Rihardam Reinfeldam (MSĢ/ Ķekavas novada sporta skola), bet bronzu ieguva Roberts Pučko (“RRS/ Alfa”).