Sidebar

Tour de France" 17. posmā kalnu finišā vairāk nekā 2000 metrus virs jūras līmeņa nepārspējams bija kolumbietis Migels Anhels Lopess, kurš izcīnīja pirmo uzvaru prestižajā velobraucienā. Aiz viņa finišēja Primožs Rogličs un Tadejs Pogačars, kas vēl par solīti tuvāk pietuvojās slovēņu braucēju dubultuzvarai kopvērtējumā. Tikmēr latvieši Krists Neilands un Toms Skujiņš posma sākumā centās doties atrāvienos, bet nesekmīgi. Smago dienu Neilands un Skujiņš pabeidza attiecīgi 72. un 111. pozīcijā. Sportacentrs.com informācija.

 Šodien bija viena no smagākajām dienām "Tour de France", jo braucējiem bija jāpievar divi grūti kāpumi - 15,8 un 18,6 kilometrus gari un apmēram 8% stāvi. No rīta par izstāšanos no velobrauciena paziņoja pagājušā gada čempions Egans Bernals, kurš 15. posmā faktiski zaudēja cerības uz augstu vietu kopvērtējumā.

Jau tehniskā starta laikā bija redzams, ka Toms Skujiņš un Krists Neilands ieņem vietas pirmajās rindās, lai izmēģinātu veiksmi tikt atrāvienā. Vispirms ļoti aktīvs bija Neilands, tomēr kuldīdzniekam neizdevās sasniegt mērķi. Labāk klājās Skujiņam, kurš jau bija atrāvies no peletona kopā ar vēl 20 braucējiem, tomēr vadošās komandas nebija apmierinātas ar tik lielu atrāvienu, tāpēc tas tika noķerts. Līdz ar to nevienam latvietim neizdevās aizbēgt. Dienas atrāvienā devās vakardienas posma uzvarētājs Lenards Kemna, Ričards Karapass, Žiljēns Alafilips, Dens Mārtins un Gorka Izagirre.

Sākoties pirmajam kāpumam, no peletona diezgan ātri atkrita Nairo Kintana, jo augstu tempu turēja "Bahrain - Mclaren" komanda, kuras līderis kopvērtējumā ir Mikels Landa. Augstais temps peletonā nozīmēja, ka atrāvienam nebūs iespējas iegūt lielu handikapu. Kā pirmais kalna pāreju pārvarēja Karapass, iegūstot 20 punktus Kalnu karaļa ieskaitē. Pēc tam sekoja garš nobrauciens, un atrāvienā bija palikuši trīs braucēji - Alafilips, Izagirre un Karapass.

Pēc nobrauciena un neliela līdzenuma sekoja finiša kāpums - 18,6 kilometrus garā Lozē kalna pāreja, kurā arī tika izšķirts posma liktenis. Augstu tempu turpināja diktēt "Bahrain-Mclaren", kamēr no atrāviena visilgāk noturējās Karapass, kurš ir uzaudzis augstkalnē. Četrus kilometrus pirms finiša sākās kāpuma stāvākā daļa. Vadībā joprojām bija Karapass, bet kopvērtējuma līderu grupā uzreiz atkrita Landa, Rigoberto Urans, Alehandro Valverde, Enriks Mass, Toms Dumolēns un Adams Jeitss, kamēr dzeltenā krekliņa īpašnieks Primožs Rogličs un komandas biedrs Seps Kuss, Tadejs Pogačars, Ričijs Ports un Migels Anhels Lopess turpināja cīņu.

Mirkli vēlāk no favorītiem atrāvās Lopess, kamēr viņam sekoja Kuss. Ātri vien tika noķerts un apdzīts Karapass, kura izredzes izcīnīt uzvaru izdzisa. Lopess augstkalnē izskatījās pārliecinoši, bet pēc tam Kuss apzināti samazināja tempu, lai palīdzētu komandas biedram Rogličam, aiz kura bija tiešais konkurents un tautietis Pogačars.

Līdz pat finišam kolumbietis nosargāja vadību, tādējādi izcīnot savu pirmo "Tour de France" posma uzvaru. Iepriekš viņš bija divreiz triumfējis "Vuelta a Espana" etapos. 15 sekundes vēlāk sekoja Rogličs. Viņam kāpuma stāvajā beigu daļā izdevās aizbēgt no Pogačara, kurš zaudēja vēl 15 sekundes. Kā ceturtais finišu sasniedza Toma Skujiņa komandas biedrs Ričijs Ports.

Pēc posma kopvērtējumā vadību palielināja Rogličs, kurš tagad ir 57 sekundes priekšā Pogačaram, kamēr uz trešo vietu pakāpās šodienas uzvarētājs Lopess. No Lopesa minūti un 39 sekundes atpaliek Ports, tomēr jāņem vērā, ka 20. posmā būs individuālais brauciens, kurā krietni spēcīgāks ir "Trek-Segafredo" braucējs, tāpēc Portam visas iespējas aizsniegties līdz goda pjedestālam kopvērtējumā.

Lielas izmaiņas notika Kalnu karaļa vērtējumā. Līdera godu zaudēja Benuā Kosnefrā, kurš šajā vērtējumā vadībā bija kopš otrā posma. Pirmo vietu ar 66 punktiem pārņēma Tadejs Pogačars, kamēr viņam seko Rogličs (63 punkti) un Lopess (51). Kosnefrā atkrita uz ceturto vietu, un jaunajam līderim zaudē 30 punktus.

Tikmēr latvieši Krists Neilands un Toms Skujiņš smago posmu pabeidza attiecīgi 72. un 111. pozīcijā, līderiem zaudējot vairāk nekā 25 minūtes.

Arī rītdien gaidāma smaga diena, bet nebūs tik garu kāpumu. Tā vietā būs pieci kategorizēti kāpumi - no tiem divi pirmās kategorijas un viens augstākās. Tomēr jāatzīmē, ka nebūs kalnu finiša. Pēdējos desmit kilometros braucējiem būs jāveic nobrauciens, tāpēc augstas izredzes uzvarēt varētu būt atrāvienam.

 

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew