Sidebar

Lietuvas pilsētā Paņevežā aizvadīts Baltijas valstu čempionātu treka riteņbraukšanā pirmā sacensību diena. Skrečā un punktu sacīkstē par Latvijas un Baltijas čempionu kļuva Daniēls Kažis. Tikmēr Latvijas riteņbraukšanas leģenda Ainārs Ķiksis keirinā ieguva zelta medaļu Latvijas čempionātā, bet bronzu Baltijas čempionāta ieskaitē. Foto: Tomas Gaubys.

Vienoti Baltijas valstu čempionāti treka riteņbraukšanā tiek rīkoti pirmo reizi ar mērķi palielināt konkurenci un atdzīvināt treka riteņbraukšanas tradīcijas Latvijā un Igaunijā. Latvijas elites sportisti pirmajā sacensību dienā sacentās gan par Latvijas, gan Baltijas čempionu tituliem skrečā, punktu sacīkstē un keirinā. Tikmēr junioru un U17 grupu sportisti mērojās spēkiem ar kaimiņiem no Lietuvas un Igaunijas par uzvarām open sacensībās sprintā, skrečā un punktu sacīkstē.

Lielisku sniegumu elites tempa braucienos demonstrēja pirmo gadu pieaugušo konkurencē aizvadošais “Tartu 2024 BCC” sportists Daniēls Kažis. Rīdzinieks no sākuma triumfēja skrečā (grupas brauciens ar vienu finišu). Viņš pārējos konkurentus pārspēja par apli. Arī otrā vieta Latvijai. To paveica Kaža komandas biedrs Kristers Ansons. Trešā vieta Baltijas čempionāta ieskaitē lietuvietim Mantas Bitnas, bet Latvijas čempionāta bronzas medaļu saņēma Pauls Rubenis (5. vieta absolūtajā ieskaitē).

Punktu sacīkstē, sportistiem veicot 120 apļus (30 km) Daniēls Kažis četras reizes noķēra grupu pa apli, kopumā nopelnot 94 punktus. Trenera Oskar Gailiša audzēknis kļuva par divkārtēju Latvijas un Baltijas čempionu. Otrā vieta absolūti lietuvietim Gedaminam Kaupam, bet trešā pozīcija Kristeram Ansonam, kuram otrā vieta Latvijas čempionāta ieskaitē. Bronza mūsu valsts vērtējumā Vitālijam Korņilovam.

Abās šajās distancēs sievietēm dominēja lietuvietes. Punktu sacīkstē uzvarēja Viktorija Šumskaite, bet skrečā Migle Marozaite. Latvijas čempiones titulus nopelnīja Līna Svarinska, kurai attiecīgi 3. un 7. vieta absolūtajā ieskaitē.

Ar lielu interesi tika gaidītas keirina sacensības, kur kopā ar pasaules elites klases Lietuvas sprinterim plecu pie pleca cīnījās Latvijas treka leģenda Ainārs Ķiksis (“Evelo”). Pusfinālā Ainārs ieguva otro vietu, piekāpjoties tikai titulētajam Vasilijusam Lendenam. Lielajā finālā, kur bez Ķikša no latviešiem startēja arī Mārtiņš Flaksis, Reinis Andrijanovs un Kamerons Maklauds, triumfēja Lendens. Otrā vieta vēl vienam lietuvietim Svajājunam Jonauskam, bet bronza Baltijas čempionātā Ķiksim, kurš kārtējo reizi kļuva par Latvijas čempionu. Otrā vieta mūsu valsts čempionāta vērtējumā Maklaudam, bet trešā Andrijanovam.

Ar labiem rezultātiem Open sacensībās izcēlās arī Latvijas juniori un jaunieši. Junioru sprintā trešo vietu ieguva Matīss Kaļveršs (“Belo CP/ RRS”), bet jauniešiem ceturtā vieta Rihardam Reinfeldam (“Ķekavas NSS/ MSĢ”).

Divas godalgas Latvijai skrečā junioriem atnesa Kristiāns Belohvoščiks (“Belo CP/ RRS”) un Kārlis Klismets (“RRS/ MSĢ”), kuriem attiecīgi otrā un trešā vieta. Piecinieku noslēdza Roberts Andersons (“RRS/ MSĢ”). Šajā pat disciplīnā U17 grupā puišiem trešā vieta Rihardam Reinfeldam, bet meitenēm ceturtā bija Laura Belohvoščika (“Belo CP/ RRS”).

Baltijas valstu čempionāts ar pilnu dienas programmu turpinās svētdien.

 

Programma pieejama ŠEIT:

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
lraa
piebalga1
lvm