Sidebar

Individuālā brauciena sacensības Chrono des Nations (UCI 1.1) Francijas rietumos aizvadījušas mūsu dāmas Lija Laizāne un Dana Rožlapa. (Izmantota evelo.lv informācija.)

Līdz ar sezonas noslēgumu Lija atvadās no Aromitalia-Vaiano, kurai riteņbraucēja pievienojās 2014. gada sākumā, tai kļūstot par viņas pirmo ārzemju komandu. Divu gadu gaitā tika dota iespēja iekrāt pieredzi lielajās UCI Pasaules kausa sacensībās un divreiz piedalīties dāmu Giro d' Italia, ko latviešu riteņbraucēja abas reizes veiksmīgi pārvarēja. Latvijas čempione nu oficiāli panākusi vienošanos ar citu Itālijā bāzēto UCI licences vienību Servetto Footon. Nākamajā sezonā gan komanda būs pārsaukta par Footon-Velosport un startēs zem Lielbritānijas karoga. Līdz ar to varam gaidīt, ka Lija turpinās piedalīties augstākā līmeņa velobraucienos un Pasaules kausā arī nākamgad.

Chrono des Nations ierasti norisinās Eiropas šosejas riteņbraukšanas sezonas noslēgumā, vienkopus pulcējot augsta līmeņa individuālo braucienu speciālistus gan dāmu, gan vīriešu konkurencē. Nesenā pagātnē trīs gadus pēc kārtas šeit nepārspēts palika vācietis Tonijs Mārtins, bet pērn triumfēja francūzis Silvēns Šavanels. Zīmīgi, ka 2006. gadā uzvaras laurus plūca daudzkārtējs mūsu valsts čempions Raivis Belohvoščiks, kurš šobrīd ir Laizānes treneris. Šogad sacensību spilgtākais dalībnieks bija pirms pāris nedēļām pasaules tronī ieceltais Vasīlijs Kirjenka. Viņam pienācīgu konkurentu nebija arī šajā trasē, kas bija visnotaļ līdzīga Ričmondā veiktajai, un 51.5km distancē baltkrievs tuvāko sekotāju apsteidza par vairāk nekā minūti.

Kad apbalvošanas ceremonijā tika godināti dienas uzvarētāji, Laizāne stāvēja vienā rindā turpat līdzās Kirjenkam, jo mūsu sportiste uzrādīja labāko rezultātu U-23 grupas konkurencē un izcīnīja uzvarētājas kausu. 20,9km distanci Lija veica ar 40,46km/h vidējo ātrumu, kas dāmu elites kopējā ieskaitē deva 14. vietu. Ķibele tikmēr piemeklēja šā gada Austrumflandrijas ITT čempioni Rožlapu (Keukens Redant Cycling Team), kura par aptuveni 45 sekundēm nokavēja savu startu. Šeit jāmin, ka organizatori pasākumu vada franču valodā, kas savā ziņā veicināja neveiksmi startā, un jāsaka, ka līdzīga pieredze atgadījās vēl vienai dalībniecei. Žēl, jo Dana atrodas labā sportiskajā formā un ar savu uzrādīto tempu brauca 10. līdz 12. rezultāta robežās, kas nozīmētu UCI punktus. Beigās gan 18. vieta.

Dāmu elites sacensībās startēja kopumā 35 dalībnieces. Labāko rezultātu uzrādīja Krievija čempione Tatjana Antošina, kura līdz vasaras vidum pārstāvēja tieši Servetto Footon. Otrajā vietā viņa atstāja iepriekšējo divu gadu uzvarētāju Hannu Solovjevu no Ukrainas. Vērts pieminēt, ka ar savu dalību sacensības pagodināja pērn profesionālo karjeru noslēgusī britu riteņbraucēja Emma Pūlija. 2010. gada pasaules čempionei sestais labākais rezultāts.

Visi rezultāti: ŠEIT

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
elkor
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo 2017
piebalga1

lvm

Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew