iopoSestdien un svētdien Grobiņā un tās apkaimē vairāk kā 70 dalībnieki startēja Latvijas čempionātā šosejas riteņbraukšanā senioriem. Visaugstvērtīgāko rezultātu individuālajā braucienā uzrādīja Gunvaldis Vēsmiņš, bet grupas braucienā, 55 kilometru garajā distancē, uzvarētājs tika noskaidrots finiša spurtā. Foto: rekurzeme.lv

Tradicionāli Kurzemes mazpilsētā Grobiņā norisinās Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā senioriem. Aizvadītās nedēļas nogalē šeit pulcējās vairāki desmiti Latvijas seniori, lai cīnītos par valsts čempionāta medaļām.

Sestdienas pēcpusdienā norisinājās 12 kilometru garais individuālais brauciens, kurā dažādās vecuma grupās startēja vairāk, kā 60 dalībnieki. Visaugstvērtīgāko rezultātu uzrādīja Gunvaldis Vēsmiņš, kurš distanci veica 16 minūtēs un 2 sekundēs, tuvāko sekotāju savā V50 -54 grupā Zigurdu Jurecki apsteidzot par 19 sekundēm. Jāpiebilst, ka uzvarētājs distancē pavadīja 16 minūtes un 2 sekundes. Trešo vietu šajā vecuma grupā izcīnīja Aleksandrs Aleksandrovs. V40 -44 grupā nepārspēts palika kuldīdznieks Ģirts Vēvers,V35 -39 konkurencē, uzvarēja Jānis Andersons. Pārējās grupās kungiem nepārpēti palika Aldis Pundurs, Ivars Roķis, Aivars Krūčis, Vismants Caune un Jānis Lilje. Vecākajiem dalībniekiem, kas startēja individuālajā braucienā bija vairāk, kā 80 gadi.

Svētdien Grobiņas apkaimes ceļos notika sacensības grupas braucienā. 24 un 55 kilometru garajās distancēs devās pie 70 velosporta cienītāju. Aizraujošās cīņās garajā distancē uzvarētāji tika noskaidroti finiša spurtā. V30 -35 konkurencē nepārspēts palika Juris Visockis, V40 – 44 konkurencē uzvarēja tukumnieks Māris Kalējs. V50 – 54 grupā triumfs kuldīdzniekam Aigaram Zvingulim, bet V55 -59 konkurencē uzvara bijušajam PSRS izlases pārstāvim Jānim Kleinbergam.

24 kilometru distancē, dāmu konkurences grupās uzvarēja Jeļena Dovgaļuka un Emīlija Baleiša. Tikmēr kungiem pie panākumiem tika Aivars Krūčis, Valdis Andiņš, Nikolajs Pušņickis un Jānis Lilje.

Sacensības organizēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija un Grobiņas sporta centrs. Liels paldies par sacensību organizēšanu Nikolajam Pušņickim.