poo Itālijas pilsētā Turīnā noslēgušās pasaules meistaru spēles, kurās sekmīgi startēja arī Latvijas riteņbraucēji, kopumā izcīnot sešas medaļas. Īpaši jāizceļ Vismants Caune, kurš savā 70+ grupā izcīnīja trīs zelta un vienu sudraba godalgu.

Pasaules meistaru spēles ir viens no nozīmīgākajiem sporta pasākumiem senioriem, kas notiek reizi četros gados. Iepriekšējo reizi vairāki desmiti tūkstoši dalībnieki sacentās tālajā Sidnejā, bet šogad meistaru spēles norisinājās Itālijas pilsētā Turīnā.

Pirmo reizi meistaru spēlēs startēja arī Latvijas šosejas riteņbraucēji, kas iepriekš sekmīgi cīnījušies dažāda mēroga sacensībās Eiropā. Mūsu riteņbraucējus Turīna sagaidīja ar itāļiem ierasto haosu. Tika pārcelti starti un mainītas distances. Tāpat trase, kas galvenokārt veda pa pilsētas parku, bija pilna ar stikliem un citiem gružiem, kas lika ievērot īpašu piesardzību.

Pirmajā dienā dažādās senioru grupās norisinājās kalnu riteņbraukšanas sacensības. Distances sākums bija Turīnas parkā, bet tad trase veda pa priekšpilsētas pauguriem. Tajā netrūka daudz sarežģītu un tehnisku posmu, kas no braucējiem prasīja augstu tehnisko sagatavotību. Visaugstāko rezultātu no Latvijas riteņbraucējiem šajā disciplīnā sasniedza M70+ grupas sportists Vismants Caune, kurš pārspēja visus savus konkurentus un izcīnīja zelta godalgu. Caune distanci veica 1 stundā 8 minūtēs un 57 sekundēs, tuvāko sekotāju Herbertu Lekrēnu apsteidzot par nepilnām divām minūtēm. V65 konkurences grupā ar aktivitāti izcēlās arī Valdis Andiņš, tomēr kritiena dēļ viņš savas pozīcijas zaudēja un finišēja 10. vietā.

Turpinājumā notika kritērija brauciena sacensības, kas īpaši aizraujošas bija skatītājiem, jo distance veda pa īsu apli, kas ļāva aktīvi sekot līdzi un atbalstīt savus favorītus. Arī šeit Latvijas vārdu visskaļāk izskandināja Vismants Caune, kurš savā V70 grupā bija aktīvs katrā aplī un izcīnīja sudraba medaļu, piekāpjoties tikai jau minētajam austrietim Lekrēnam. V65+ konkurences grupā Valdis Andiņš ieņēma astoto pozīciju. V55+ grupā 35 dalībnieku lielā konkurencē Viktors Godfirdsons bija 14. Atzīstami startēja arī mūsu V50 grupas riteņbraucēji. Spraigā cīņā trešo lielāko punktu summu un bronzas medaļu izcīnīja Jānis Bruzinskis, bet Aigaram Zvingulim septītā vieta 65 dalībnieku lielā konkurencē. Visbeidzot, V40 grupā vienīgais mūsu pārstāvis Andris Balodis ierindojās devītajā vietā, kā pēdējais izcīnot punktus.

Kā priekšpēdējā disciplīna riteņbraucējiem bija individuālais brauciens pa parka celiņiem. Šeit netrūka ne daudz asu pagriezienu, ne arī nelielu pacēlumu un nobraucienu, kas atstāja savu iespaidu arī uz vidējo ātrumu. Par prieku visiem latviešiem, kārtējo panākumu sasniedza Caune, kurš pārspēja visus savus konkurentus 70+ grupā, tiekot jau pie otrās zelta medaļas. Šis nebija vienīgais latviešu panākums individuālajā braucienā. V50+ grupā nopietnā konkurencē sudraba medaļu izcīnīt izdevās Gunvaldim Vēsmiņam, kurš finišēja pēc 15 minūtēm un 49 sekundēm, uzvarētām Akselam Sinskem piekāpjoties par 37 sekundēm. Šajā pat grupā labāko sešinieku noslēdza Aigars Zvingulis, kuru no medaļām šķīra vien piecas sekundes. Tikmēr Zigurds Jureckis ierindojās 16. vietā. V40+ grupā vienīgais mūsu pārstāvis Andris Balodis finišēja pēc 16 minūtēm un 41 sekundes, ierindojoties 13. vietā. Labāko desmitniekā V65+ grupā ierindojās arī Valdis Andiņš.

Pēdējā dienā norisinājās pati interesantākā distance – grupas brauciens. Arī šeit mazās Latvijas vārds izskanēja skaļi. V70+ grupā savu trešo zelta medaļu izcīnīja Vismants Caune, kurš finiša spurtā pārspēja savu sīvāko konkurentu Lekrēnu. Valdis Andiņš savā grupā ierindojās septītajā vietā, uzvarētājam piekāpjoties par nedaudz vairāk kā trīs minūtēm.

Spraigas cīņas norisinājās arī V50 grupā, kur Latviju pārstāvēja trīs sportisti. Apņēmības pilns izcīnīt kādu medaļu bija Aigars Zvingulis, kurš sākoties grupas finiša spurtam, atradās tās vadībā, tomēr turpinājumā kuldīdznieks tika nedaudz nospiests, kā rezultātā finišēja 11. vietā. Šajā pat grupā finišēja arī Gunvaldis Vēsmiņš, kuram 18. pozīcija, bet Jānim Bruzinskim 29. vieta, 45 dalībnieku lielajā konkurencē. Visbeidzot V40 grupā Andris Balodis finišēja 24. pozīcijā.