Pluto izcīna augsto ceturto vietu “Tour of Estonia” otrajā posmā + VIDEO intervija

Sestdien Igaunijas pilsētā Tartu tika aizvadīts 163 kilometru garais “Tour of Estonia” velobrauciena (UCI 1. kategorija) otrais posms. Ļoti izaicinošā trasē uzvaru pēdējā kāpumā nodrošināja Martins Lāss, bet labākais no Latvijas riteņbraucējiem bija Mārtiņš Pluto, kuram ceturtā vieta.

“Tour of Estonia” otrais posms norisinājās pa Tartu pilsētas ielās izveidoto 10,2 kilometru garo apli. Dalībnieki to veica 16 reizes. Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, aplis bija kļuvis vēl skatāmāks un braucējiem smagāks. Katrā aplī bija jāpievar 350 metru garš un visai stāvs bruģa kalns.

Pirmajā posmā uzvarēja mājinieku izlases sportists Karls Patriks Lauks, bet no latviešiem visaugstāk ierindojās Emīls Liepiņš, kurš par spīti kritienam, finišēja astotajā vietā.  Dobelnieku no līdera šķīra 24 sekundes. Labāko 20 skaitā ierindojās vēl trīs Latvijas riteņbraucēji – Mārtiņš Pluto (15.), Kristers Ansons (16.) un Pauls Rubenis (20.).

Otrais posms iesākās ar trīs braucēju lielu atrāvienu pirmajā aplī. No Latvijas izlases sportistiem tajā bija iekšā Alekss Krasts. Līderu trijotni drīz vien panāca itin spēcīga kompānija. Viņu vidū bija teju visu lielāko komandu pārstāvji. No Latvijas izlases – Emīls Liepiņš un Andris Vosekalns. Tikmēr no “Ampler Development team” Pauls Rubenis. 12 braucēju lielā līderu grupa spēja iegūt teju 5 minūšu pārsvaru pār lielo peletonu. Šķita, ka šai kompānijai, kurā arī Igaunijas izlases sportisti – Pēters Prūss un Normans Vahtra, kā arī par vikingu dēvētais Mikū Raims, būs lieliskas iespējas aizbraukt līdz galam nenoķertiem.

Distances vidusdaļā gan līderu vidū pazuda vēlme veiksmīgi sastrādāties. Sekoja vairāki uzbrukumi no Raima puses. Viņam kopā ar Andri Vosekalnu un Normanu Vahtru izdevās būt vadībā vairākus apļus, tomēr vēlāk trijotni atkal panāca Liepiņa grupa. Strauji tuvojās arī peletons, kas izmantoja līderu nevienmērīgo tempu. Ar situāciju mierā nebija līderu grupā esošais brits Džeimss Šavs no “Ribble Weldtite” vienības. Savulaik desmito vietu pasaules U23 čempionātā guvušais sportists, iekrāja 1 minūtes un 30 sekunžu pārsvaru par grupu, kurā bija atgriezušies visi Latvijas sportisti.

Peletonā kontroli uzņēmās Igaunijas izlases sportisti, kuru līderis Karls Patriks Lauks uzvarēja pirmajā posmā. No mūsu vīriem priekšā visilgāk bija Mārtiņš Pluto un Andžs Flaksis. No Dunalkas nākušais Flaksis veica solo uzbrukumu, cenšoties noķert Šavu. Lai arī tas Andžam vienatnē neizdevās, tomēr viņš paveica lielisku darbu, lai priekšpēdējā aplī tiktu panākts brits.

Grupa, braucot uz pēdējo apli, bija sadalījusies divās daļās. No Latvijas braucējiem pirmajā grupā, kas bija ap 12 sportistu liela, atradās Pluto un Flaksis. Pēdējā aplī vadību sev izkaroja trīs braucēji, starp kuriem bija arī Neilanda komandas biedrs Normans Vahtra. Tikai nedaudz Andžam Flaksim pietrūka, lai pievienotos šiem līderiem.

Dramatiskā cīņā pirms finiša kalna trio tika noķerts. Sekoja aizraujošs finišs. Lielisks tajā bija “Bora – hansgrohe” komandu ikdienā pārstāvošais Igaunijas izlases sportists Martins Lāss. Igauņu sprinteris nedeva cerības konkurentiem, droši svinot uzvaru. Trasē viņš pavadīja 3 stundas 55 minūtes un 23 sekundes.

Otrā vieta poļu braucējam Adrianam Banasžekam no Raima pārstāvētās “Mazowsze” vienības, bet trijnieku noslēdza cits poļu braucējs Macejs Paterskis (“Voster”). Labākais no Latvijas braucējiem bija Mārtiņš Pluto. Ikdienā Nīderlandē dzīvojošais sportists izcīnīja ceturto vietu (+00:00:03).

Labāko desmitniekā iekļuva vēl divi mūsu valsts riteņbraucēji. Devītajā vietā finišēja Andžs Flaksis (+00:00:11), bet desmitajā Kristers Ansons, kurš šajās sacensībās pārstāvēja “Ampler Development” komandas godu. Emīlam Liepiņam 22. vieta (+00:02:25), Aleksam Krastam 35. pozīcija (+00:02:45), Mārtiņš Blūms 37. (+00:02:47), Māris Bogdanovičs 39. (+00:02:53), Andris Vosekalns 43. (+00:03:05), Pauls Rubenis 49. (+00:08:49). Finišēja vien 51 no 105 riteņbraucējiem.

Kopvērtējumā uzvarēja Karls Patriks Lauks. Labākais no latviešiem bija Mārtiņš Pluto, kuram devītā vieta (+00:00:38). UCI punktus ieguva arī Kristers Ansons, kuram 11. vieta, Andžs Flaksis 15., bet Emīls Liepiņš 25.