Sidebar

Smukulis RaunaPiektdien Raunas novadā norisinājās Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā individuālajā braucienā. Prestižajā elites grupā vīriem par Latvijas čempionu kļuva „Katusha” komandas riteņbraucējs Gatis Smukulis, kurš tikai par trijām sekundēm pārspēja Alekseju Saramotinu.

 

Pirmo gadu Latvijas čempionāts šosejas riteņbraukšanā norisinās trīs dienu garumā teju visās vecuma grupās. Sacensību programmā paredzēti individuālie un grupas braucieni elites vīru, sieviešu, U23 vīru, junioru, jauniešu, kā arī senioru grupās.

 

Piektdien Raunā startēja individuālā brauciena sacensības. Neapšaubāmi lielākā interese tika saistīta ar vīru elites grupas startu, kur dalībnieku vidū bija teju visi labākie pašmāju riteņbraucēji, viņu vidū Gatis Smukulis un Aleksejs Saramotins. Dalībniekiem kopumā bija jāveic 50 kilometru gara distance pa paugurainajiem Raunas un Priekuļu puses ceļiem.

 

Neklātienes cīņa par uzvaru šoreiz izrādījās ļoti sīva, jo Smukuļa pārsvars pār Saramotinu pēc 25 kilometriem bija vien piecas sekundes. Atlikušajā daļā pārsvars nedaudz saruka, tomēr „Katusha” komandas riteņbraucējam Smukulim izdevās nosargāt uzvaru un Latvijas čempiona titulu. Viņš distancē pavadīja 1 stundu 6 minūtes un 12 sekundes. Otrajā vietā finišēja „IAM Cycling” komandas riteņbraucējs Saramotins, uzvarētājam zaudējot trīs sekundes. Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa „Rietumu – Delfin” pārstāvis Andžs Flaksis, Smukulim piekāpjoties par 3 minūtēm un 59 sekundēm. Labāko sešiniekā ierindojās arī Ervīns Smoļins, Armands Bēcis un Indulis Bekmanis.

 

U23 vīru grupā dubultuzvaru izcīnīja „Rietumu – Delfin” vienības sportisti. Pārliecinoši triumfēja kuldīdznieks Krists Neilands, par teju minūti 25 kilometru garajā distancē pārspējot Andri Vosekalnu. Tikmēr par pārsteigumu parūpējās „Daugmales” komandas braucējs Mārtiņš Jirgensons, kuram bronzas medaļa.

 

Sieviešu elitē Latvijas čempiones titulu otro gadu pēc kārtas izcīnīja „MySport - STEVENS” riteņbraucēja Dana Rožlapa. Viņa 15 kilometrus veica 22 minūtēs un 40 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās Vita Heine, Rožlapai zaudējot tikai četras sekundes, bet trešā palika Lija Laizāne, no uzvarētājas atpalikdama par 11 sekundēm. Junioru puišu grupā nepārspēts palika „RRS – Purvciems” riteņbraucējs Nils Ķelderis, apsteidzot dobelnieku Ēriku Tomu Gavaru un savu komandas biedru Artūru Beļēviču.

 

Jauniešu grupā tikmēr par Latvijas čempionu kļuva „NN Sporta kluba” riteņbraucējs Edvarts Višķers, kurš apsteidza kuldīdznieku Kristapu Pelčeru un „RRS – Pļavnieki/ MSĢ” sportistu Niklāvu Aleksandru Čakšu.

 

Nedaudz vēlāk ziņosim arī par senioru grupu uzvarētājiem. Vakarā gaitā gaidāmi arī oficiālie rezultāti.

 

 

Atbalstītāji un partneri

 
smscredit
binders
elkor
izm1
 lsfp
 lok
valstssportam
BBA
reck
arcers logo
4CYCLISTS LOGO 2018 4 CYCLISTS
LNK group logo
piebalga1
lvm


Starptautiskās organizācijas

 uec
 ucinew