BMX

Latvijas vadošie BMX braucēji Kolumbijā gatavojas svarīgajam sezonas startam

Četri “Valmiera/ AKSSC” un Latvijas izlases BMX sportisti – Kristens Krīgers, Helvijs Babris, Mikus Dāvis Strazdiņš un Vineta Pētersone – devušies uz Kolumbijas pilsētu Bogotu, kur aizvada treniņnometni pirms šīs nedēļas nogalē tur gaidāmajām UCI 1. un HC kategorijas sacensībām, kas būs ļoti nozīmīgas cīņā par olimpiskās kvalifikācijas punktiem.

Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI) gada sākumā publicēja noteikumus atlikušajam Tokijas Olimpisko spēļu kvalifikācijas periodam BMX riteņbraukšanā. Publicētie nosacījumi paredz, ka tiks paplašināts Olimpiskais nāciju rangs par divām vietām. Iepriekš šīs divas noslēdzošās vietas, lai kvalificētos Tokijas Olimpiskajām spēlēm, bija plānotas noskaidrot 2020. gada pasaules čempionātā, kas objektīvu iemeslu dēļ notikt nevarēja.

Šāds notikumu pavērsiens vēl vairāk Tokijas Olimpiskajām spēlēm pietuvina Latvijas vīriešu elites sportistus, kuri līdz olimpiskā ranga iesaldēšanas brīdim, aizvadītā gada 3. martā, atradās uzreiz aiz kvalificēšanās robežas – 12. vietā. Pēc jaunajiem noteikumiem šī pozīcija ļauj kvalificēties vienam sportistam no mūsu valsts. Atlikušajā kvalifikācijas periodā sīvākie konkurenti mūsu vīriem par vienu ceļa zīmi uz Tokijas Olimpiskajām spēlēm būs Itālijas un Vācijas izlašu sportisti. Jāņem vērā, ka olimpiskajā nāciju rangā tiks vērtēti trīs labāko sportistu rezultāti UCI līmeņa sacensībās.

Labas pozīcijas kvalificēties nozīmīgākajam četrgades notikumam ir Vinetai Pētersonei. “AKSSC/ Valmiera” sportiste pašlaik atrodas pirmajā vietā starp to valstu sportistēm, kuras olimpiādei kvalificētos pēc  individuālā ranga. Nāciju rangā mūsu dāmas atrodas 15. vietā, kas pēc šī atlases veida kvalificēties neļauj.

Lai nostiprinātu vai uzlabotu Latvijas pozīcijas rangos, četri Tokijas Olimpisko spēļu kandidāti – Kristens Krīgers, Helvijs Babris, Mikus Dāvis Strazdiņš un Vineta Pētersone – devušies uz tālo Kolumbiju. Galamērķis nav izvēlēts nejauši. Pēc adaptācijas un treniņu procesa augstkalnē esošajā Bogotas pilsētā, šīs nedēļas nogalē “AKSSC/ Valmiera” sportisti piedalīsies divās UCI līmeņa sacensībās.

Sestdien gaidāms starts UCI HC kategorijas sacensībās – “HC Copa Nacional De BMX”, kam dienu vēlāk sekos “Copa Nacional de BMX” UCI C1 kategorijas starts. Brauciena nozīmīgumu uz Kolumbiju vēl lielāku padara fakts, ka tieši Bogotas trasē maija izskaņā norisināsies divi Pasaules kausa posmi BMX superkrosā, pēc kuriem arī tiks vilkta svītra olimpiskajai kvalifikācijai.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044