BMX

Latvijas vīri aktuālajā UCI Pasaules BMX nāciju rangā ieņem augsto piekto vietu

Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) Pasaules rangā BMX riteņbraukšanā nāciju vērtējumā vīriešiem ļoti augsto piekto vietu ieņemt Latvija. Individuālajos rangos piektajā pozīcijā atrodas Vineta Pētersone, bet vīriem TOP 15 skaitā ir gan Kristens Krīgers, gan Helvijs Babris. Foto: Jānis Līgats. 

Noslēdzies trīs gadu ilgais olimpiskās kvalifikācijas posms, kurā Latvijas sportisti vīru un dāmu konkurencē nopelnīja pa vienai vietai dalībai Tokijas Olimpiskajās spēlēs. Četrgades nozīmīgākajā sporta forumā mūsu valsti BMX sacensībās pārstāvēs – Helvijs Babris un Vineta Pētersone.

Aktuālais UCI Pasaules rangs BMX riteņbraukšanā tiek atjaunināts ik nedēļu. Tajā tiek vērtēti sportistu sasniegtie rezultāti gada griezumā. Ļoti augstvērtīgas pozīcijas rangā ieņem Latvijas BMX braucēji.

Nāciju rangā vīriešiem Latvija ar gada laikā iegūtajiem 912 punktiem atrodas augstajā piektajā vietā. Tik augstu mūsu braucēji nav bijuši kopš Māra Štromberga un Edžus Treimaņa laikiem. Lauvas tiesu no punktiem mūsu valstij atnesuši – Kristens Krīgers un Helvijs Babris, bet kā trešais punktu devējs ir sekmīgi U23 grupā startējošais Edvards Glāzers.

Līderi ir Šveices sportisti (1796 punkti). Otrajā vietā seko Francija (1665 punkti), bet trešajā Kolumbija (1452). Latvijai priekšā vēl ir tikai Nīderlande (1145 punkti). Aiz Latvijas muguras seko Itālija (815 punkti) un Krievija (722 punkti).

Individuālajā vīriešu rangā līderis ir Silveins Andrē no Francijas (675 punkti). Otrajā vietā ar 650 punktiem seko kolumbietis Karloss Alberto Ramiress. Trešo līdz piekto vietu aizņem strauji progresējušie Šveices sportisti. Ja Davida Grāfa atrašanās trešajā vietā nav pārsteigums, tad Pasaules kausa posmā negaidīti uzvaru guvušā Simona Markvārta ceturtā un Sedrika Butī piektā vieta ir visai negaidīta.

Kristens Krīgers, kurš Kolumbijā sasniedza savu pirmo Pasaules kausa finālu, ieņem 11. vietu (418 punkti), bet Helvijs Babris (vērtējot viena gada laikā gūtos punktus) ir 13. (404 punkti). Vismaz vienu punktu nopelnījuši 263 sportisti.

Jaunizveidotājā U23 grupā astotajā vietā atrodas Edvards Glāzers. Mūsu sportists iekrājis 185 punktus. Līderis ar 300 punktiem ir japānis Asuma Nakai.

Sievietēm nāciju rangā Latvija ieņem septīto vietu. Lielāko daļu punktus nopelnījusi Vineta Pētersone. Līderes rangā ir Nīderlandes sportistes, kurām seko Kolumbija un Francija. Individuāli sievietēm Vineta Pētersone atrodas augstajā piektajā vietā ar nopelnītiem 586 punktiem. Līdere ar 905 punktiem ir kolumbiete Mariana Pahona. Jāatzīmē arī Līvas Lizetes Glāzeres 14. vieta Pasaules junioru meiteņu rangā.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044