BMX

Krīgers, Pētersone un Rožukalns izcīna vietas TOP10 PK piektajā posmā BMX superkrosā

Sestdien Turcijas pilsētā Sakarjā aizvadītas UCI Pasaules kausa BMX superkrosā piektā posma sacensības. Vīru elitē desmito vietu izcīnīja Kristens Krīgers. Dāmu U23 konkurencē Vinetai Pētersonei finālā nācās samierināties ar astoto vietu, kamēr Niks Rožukalns bija desmitais vīru U23 konkurencē.

UCI Pasaules kauss BMX superkrosā šīs nedēļas nogalē turpinās Turcijas pilsētas Sakarjas trasē. Lai arī no Turcijas nav neviens pasaules līmenim konkurētspējīgs BMX braucējs, tomēr Sakarjas BMX trase ir viena no lielākajām pasaulē. Vietējie organizatori vēlas apliecināt, ka Turcija spēj augstā līmenī noorganizēt dažādu riteņbraukšanas veidu UCI kategorijas sacensības.

Sestdien tika aizvadītas UCI Pasaules kausa piektā posma sacensības. Dalībnieki tika vērtēti elites un šogad izveidotajā U23 vecuma grupā. No Latvijas sportistiem uz Turciju devās pieci braucēji – Kristens Krīgers, Vineta Pētersone, Niks Rožukalns, Edvards Emīls Liberts un Mārtiņš Zadraks.

Vīru elitē Kristens Krīgers sacensības iesāka ar izcīnīto ceturto vietu pirmās kārtas braucienā, kas deva vietu ceturtdaļfinālā. Tajā trenera Ivo Lakuča audzēknis nonāca piektajā vietā. Priekšpēdējā virāžā “AKSSC Valmiera/ Mītavas kumeļi” pārstāvošais jelgavnieks spēja apsteigt sev priekšā esošo francūzi Korentinu Dubuā un finišēt ceturtajā vietā.

Pusfinālā braucienā Kristens pēc starta bija septītajā vietā. Pirmajā virāžā notika liels kritiens. Latvietis, braucot no aizmugures, centās izvairīties no tā, tomēr tika aizkavēts. Finišā Krīgeram piektā vieta. Sacensību noslēgumā tas deva desmito vietu. Jāizceļ, ka šajā pusfināla braucienā krita un finālā netika Eiropas čempions Arturs Pilards un slavenais kolumbietis Karloss Alberto Ramrisess.

Finālā no starta pa priekšu aizbrauca francūzis Žoriss Dodē, šveicietis Simons Markvārts un kolumbietis Djego Ospina. Kolumbietim pirmās taisnes beigās pazuda ritms pēc tam, kad viņam izklipsējās kāja no pedāļa. Lielu trases daļu vadībā turējās titulētais Dodē, kuram cieši sekoja šveicieši Markvārts un Butī. Pēdējā taisnē dramatiskā cīņā Markvārtam izdevās uz finiša līnijas panākt un apsteigt Dodē. Markvārtam uzvara, Dodē otrā vieta, bet Buti trešā pozīcija.

Vineta Pētersone šajā posmā izvēlējās startēt U23 dāmu konkurencē, kur nenoliedzami bija viena no galvenajām favorītēm. Pirmajā kārtā trenera Ģirta Kātiņa audzēknei trešā vieta savā braucienā, kas deva stabilu vietu pusfinālā. Tajā Vineta demonstrēja jaudīgu sniegumu, izcīnot visai drošu uzvaru. Finālā Vineta pēc starta nonāca ārmalā. Lai arī ātrums mūsu sportistei bija lielāks nekā konkurentēm, tomēr virāžā Pētersonei nepietika vietas. Mūsu sportiste bija spiesta izbraukt no trases, zaudējot jebkādas cerības uz iekļūšanu labāko trijniekā. Finišā Vinetai astotā vieta. Uzvarēja argentīniete Frančeska Čingolani.

Uzreiz trīs latvieši startēja U23 vīru konkurencē. Vislabāko sniegumu demonstrēt izdevās Nikam Rožukalnam. Trenera Mika Puķīša audzēknis, uzvarot pēdējās cerības braucienā, iekļuva astotdaļfinālā. Tajā Niks savā braucienā bija trešais. Ceturtdaļfinālā no Skrundas nākušais “AKSSC Valmiera” sportists aizraujošā un skatāmā braucienā sasniedza trešo rezultātu, tiekot jau pusfinālā.

Arī šeit Niks cīnījās atzīstami. Lai arī finišā piektā pozīcija, kas nedeva vietu finālā, tomēr parādītais sniegums pavisam noteikti nebija peļams. Edvards Emīls Liberts un Mārtiņš Zadraks šajā posmā apstājās pirmajā kārtā.

Svētdien Sakarjas trasē notiks Pasaules kausa sestā posma sacensības. TV tiešraide kanālā olympics.com pieejama no pulksten 15:00 pēc Latvijas laika.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044