BMX

Pieci Latvijas BMX braucēji Turcijā aizvadīs Pasaules kausa posmus BMX superkrosā

Šīs nedēļas nogalē Sakarjas provincē, Turcijā norisināsies UCI Pasaules kausa BMX superkrosā piektā un sestās posma sacensības. Tajās piedalīsies arī kopumā pieci Latvijas sportisti. Elites grupā vienīgais mūsu valsts pārstāvis būs Eiropas čempionātā astoto vietu guvušais Kristens Krīgers.

Pasaules kausa BMX superkrosā sezonā aizvadīti četri no kopumā astoņiem posmiem. Atlikušie četri posmi turpmāko divu nedēļu nogalē norisināsies Turcijā esošās Sakarjas provinces BMX centrā. Turki tik augsta mēroga sacensības uzņems pirmo reizi. Šīs valsts mērķis ir apliecināt sevi kā lielisku organizatori arī tik augsta mēroga sacensībām BMX. Iepriekš Turcijā notikušas arī šosejas un MTB riteņbraukšanas sacensības, kur ar augstiem rezultātiem izcēlušies arī mūsu valsts pārstāvji.

Šīs nedēļas sportisti sacentīsies piektā un sestā posma sacensības. Latviju tajās pārstāvēs kopumā pieci sportisti. Vīru elitē vienīgais Latvijas pārstāvis būs šogad Eiropas čempionātā astoto vietu izcīnījušais jelgavnieks Kristens Krīgers (“AKSSC Valmiera/ Mītavas kumeļi”. Trenera Ivo Lakuča audzēknis jau šogad reiz spēja izkarot vietu Pasaules kausa lielajā finālā. Kā minimums tāds mērķis Kristenam ir arī Turcijā.

U23 grupā dāmām redzēsim Vinetu Pētersoni. Trenera Ģirta Kātiņa audzēknei, kura pārstāv “AKSSC Valmiera/ Silvas ziķeri”, šī ir pēdējā sezona U23 grupā. Turcijā mērķis noteikti būs cīņa par godalgām. Eiropas čempionātā olimpiete šajā konkurences grupā ieņēma septīto vietu.

Uzreiz trīs trenera Mika Puķīša audzēkņi no “AKSSC Valmiera” startēs U23 vīru konkurencē. Pieredzējušākais no šīs trijotnes ir Niks Rožukalns, kurš pēc traumas sadziedēšanas, pamazām atgūst savu labāko sportisko formu.  Uz starta redzēsim arī vēl junioru vecumā esošos mārupiešus – Edvardu Emīlu Libertu un Mārtiņu Zadraku. Galvenais uzdevums šiem diviem puišiem būs gūt vērtīgu pieredzi un izmantot iespējas pacīnīties par pēc iespējas augstāku vietu.

Sestdien gaidāmā piektā posma sacensību sākums paredzēts pulksten 12:20. Lielie fināli tikmēr gaidāmi no pulksten 16:00. Tāds pat laika grafiks plānots arī svētdien. Sacensībām tiešraidē sekot būs iespējams olympics.com kanālā.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044