BMX

Pedraudzim sāpīgs kritens Eiropas kausa desmitajā posmā; jaunatnes un krūzeru sportistiem godalgas

Aizvadītās nedēļas nogalē Nīderlandes pilsētas Papendāles trasē aizvadīts UEC Eiropas kausa BMX devītā un desmitā posma sacensības. Latvijas sportisti divu dienu garumā tika pie piecām godalgām. Junioru grupā Kārlis Pedraudzis ieņēma sesto vietu desmitajā posmā.

Laikā, kad Madonā notika Latvijas kausa BMX trešais posms, Nīderlandes pilsētā Kampenā risinājās UEC Eiropas kausa devītā un desmitā posma sacensības. Uz Nīderlandi devās arī pulks Latvijas sportistu, no kuriem lielākā daļa pārstāv “Tālava/ VBSS” klubu.

No junioru un elites grupu sportistiem ir jāatzīmē tālavieša Kārļa Pedraudža sniegums. Ja sestdienas sacensības Kārlim beidzās jau ceturtdaļfinālā, tad svētdien Olafa Lakuča audzēknis jau iekļuva finālā. Tajā pēc starta viņš aizbrauca visiem pa priekšu, tomēr līdera godu nosargāt neizdevās. Kritiens atmeta Kārli uz sesto vietu, kurā arī finišēja. Elitē tuvu finālam bija Mikus Dāvis Strazdiņš, kurš devītā posma sacensībās pusfinālā bija piektais ātrākais.

Uzvaru krūzeru 30/39 grupā desmitajā posmā izcīnīja Roberts Treimanis. Dienu iepriekš viņam ceturtā vieta. Meiteņu G11/12 grupā divas otrās vietas Kampenā izcīnīja Anna Pedraudze, kamēr citai tālavietei Elzai Kaucei devītajā posmā septītā vieta. Augstā trešā vieta abos posmos B7 – 8 grupā Jēkabam Ozolam. B10 grupā devītajā posmā finālā iekļuva uzreiz divi latvieši. Valters Ozols tajā guva piekto, bet Marks Švalkovskis astoto vietu. Tikmēr Betija Bernāte desmitajā posmā ieņēma septīto vietu. Desmitajā posmā B10 grupā septītais finālā bija Roberts Kaucis.

Lielisks starts Ernestam Priedītim, kurš izcīnīja trešo vietu B11 grupā, bet Bruno Vanags šajā konkurencē finālā bija piektais ātrākais. Abi bija finālā arī desmitajā posmā.  Uzreiz aiz goda pjedestāla B12 grupā palika Ralfs Ratnieks, izcīnīdams ceturto vietu. Finālā Ralfs iekļuva arī desmitā posma sacensībās.