BMX

71 Latvijas sportists šonedēļ aizvadīs pasaules čempionātu BMX riteņbraukšanā

Ar krūzeru grupu sacensībām otrdien Francijas pilsētā Nantes startē 2022. gada pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā. Starp vairākiem tūkstošiem dalībnieku būs arī 71 Latvijas sportists. Oficiālajās čempionāta klasēs mūsu valsti pārstāvēs seši sportisti, tostarp Eiropas čempionātā elites dāmu grupā ceturto vietu izcīnījusī Vineta Pētersone.

Pasaules čempionāta rīkošana šogad uzticēta BMX lielvalstij – Francijai. Vairākus tūkstošus sportistu elites, U23, junioru, jaunatnes, bērnu, amatieru un krūzeru klasēs uzņem Nantes pilsēta. Organizatori izvēlējušies risinājumu sacensību trasi izveidot pilsētas vidē, to īsi pirms sacensībām uzceļot un pēc sacensībām noņemot. Jāatzīmē, ka sacensības risināsies sešu dienu garumā.

Latviju čempionātā pārstāvēs kopumā 71 sportists. Lauvas tiesa no mūsējiem piedalīsies bērnu un jaunatnes sacensībās, kas būs vērienīgākās pēdējo gadu laikā. Vecākajās jaunatnes grupās lielākās cerības saistāmas arī trim Edžus Treimaņa audzēkņiem no “BMX Rīga/ RRS” – Paulu Kibari (G16), Edgaru Langmani (B16) un Kristeru Apelu (B15). Ļoti spēcīgi latvieši būs arī bērnu un jaunākajās jauniešu grupās.

Oficiālajās čempionāta grupās, kas ir – elite, U23 un juniori – Latviju pārstāvēs seši sportisti. Elites grupās lielākās cerības tiek saistītas ar Vinetu Pētersoni (“Silvas ziķeri”). Trenera Ģirta Kātiņa audzēkne lieliski sevi apliecināja Eiropas čempionātā, tur izcīnot ceturto vietu. Vīru elitē vienīgais mūsu pārstāvis būs šogad otro elpu atguvušais “Tālava/ VSS” sportists Mikus Strazdiņš.

Pozitīvs skats ir arī uz junioru sacensībām. Puišu konkurencē redzēsim šogad Eiropas kausa godalgoto vietu ieguvējus – Kārli Pedraudzi (“Tālava/ VSS”) un Mārtiņu Emīlu Treimani (“AKSSC Valmiera”). Jāatzīmē, ka Latvijai junioru konkurencē bija divas kvotas, abiem augstāk minētajiem ieņemot pirmās divas vietas. Junioru meiteņu grupā par neveiksmi Eiropas čempionātā reabilitēties noteikti vēlas Veronika Monika Stūriška (“Silvas ziķeri/ Smiltenes BJSS”). U23 vīru grupā tikmēr Latviju pārstāvēs valsts čempions Rinalds Jānis Kārkliņš.

Sacensības sākas otrdien ar krūzeru sacensībām, kur viens no favorītiem savā vecuma grupā ir Eiropas čempions un Eiropas kausa kopvērtējuma uzvarētājs Ģirts Jonkus no “Mītavas kumeļi” kluba.

Trešdien notiks sacensības 8 – 12 gadīgo puišu un 8 – 13 gadīgo meiteņu grupās. Ceturtdien gaidāmas jauniešu puišu 13 – 16 gadīgo, amatieru vīru M17 - 24 un 25- 29 grupu sacensības. Šajā pat dienā arī 14 – 16 gadīgo meiteņu, kā arī dāmu amatieru 17 – 24 un 25+ starti. Piektdien notiks vīru un dāmu vecāko amatieru grupu sacensības.

Čempionāta kulminācija gaidāma sestdien un svētdien, kad notiks čempionāta klašu sacensības. Sestdien risināsies pirmās kārtas, pēdējās cerības un astotdaļfinālu sacensības. Tikmēr svētdien labākie elites, junioru un U23 sportisti sacentīsies ceturtdaļfinālos, pusfinālos un finālos.

Sacensībām līdzi sekot iespējams tiešraidē oficiālajā UCI youtube kanālā: https://www.youtube.com/user/ucichannel.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044