BMX

Stūriška izcīna sudraba medaļu pasaules čempionātā BMX riteņbraukšanā juniorēm

Pēdējo gadu lielāko panākumu Latvijas BMX riteņbraukšanā sasniegusi “Silvas ziķeru” klubu ikdienā pārstāvošā Latvijas izlases sportiste Veronika Monika Stūriška, kura svētdien Francijas pilsētā Nantē notiekošajā pasaules čempionātā BMX riteņbraukšanā izcīnīja sudraba godalgu junioru meiteņu grupas sacensībās. Dāmu elitē sekmīgākais starts karjerā arī Vinetai Pētersonei, kura pusfinālā izcīnīja piekto vietu, sacensības noslēdzot desmitajā pozīcijā.

Čempionāta klašu sacensības Francijas pilsētā Nantē notiekošajā pasaules čempionātā BMX riteņbraukšanā norisinājās divu dienu garumā. Sestdien notika pirmā kārta, kam sekoja pēdējās cerības braucieni un astotdaļfināli. Tikmēr svētdien labākie aizvadīja izšķirošos izslēgšanas braucienus.

No Latvijas sportistiem pirmo kārtu sekmīgi pārvarēja trīs no sešiem braucējiem. Elites dāmu grupā Vineta Pētersone pēc piektās vietas pirmajā kārtā, uzvarēja pēdējās cerības braucienu, nodrošinot vietu starp 16 labākajām braucējām. Ļoti pārliecinoši ceturtdaļfinālam kvalificējās cita izlases sastāvā iekļautā “Silvas ziķeru” braucēja Veronika Monika Strūriška, kura būdama pirmā gada juniore, pārliecinoši uzvarēja savā kvalifikācijas braucienā.

 Junioru puišu grupā tikmēr astotdaļfinālā iekļuva Kārlis Pedraudzis (“Tālava/ VSS”). Pārējiem trim latviešiem – Mikum Strazdiņam, Mārtiņam Emīlam Treimanim un Rinaldam Jānim Kārkliņam – sacensības noslēdzās jau kvalifikācijā. Svētdienas izšķirošajām cīņām nekvalificējās arī Kārlis Pedraudzis, kurš, lai arī labi cīnījās, tomēr palika uzreiz aiz ceturtdaļfināla barjeras.

Svētdiena iesākās ar ceturtdaļfināliem, kur savā braucienā Veronika Monika Stūriška turpināja būtu nevainojama, izcīnot drošu uzvaru. To pašu trenera Ģirta Kātiņa audzēkne paveca arī pusfinālā, tādējādi nodrošinot labāko celiņa izvēli lielajam finālam.

Dienas izšķirošajā braucienā Veronika ļoti sīvi spēkojās par līderes godu ar franču vadošo juniori Leā Branžū un beļģieti Aiko Gommērsu. Nonākusi trešajā vietā no Jaunpiebalgas nākusī sportiste nepadevās, trases vidū tiekot garām beļģietei. Lai arī Stūriška ievērojami pietuvojās arī līderei, tomēr apsteigt viņu neizdevās.

Izcīnītā sudraba medaļa ir pēdējo gadu lielākais panākums Latvijas BMX riteņbraukšanā pasaules čempionātos. Sasniegtais rezultāts ir liels Veronikas ieguldītā darba treniņos auglis. Lielā apņēmība liek domāt, ka arī turpinājumā no šīs sportistes varam sagaidīt visaugstākā līmeņa panākumus.

Ļoti sekmīgi sevi pusfinālā apliecināja arī otra trenera Ģirta Kātiņa audzēkne Vineta Pētersone. Pēc starta Vineta bija vien septītā, tomēr turpinājumā viņa spēja pacelties uz trešo vietu. Trases otrajā pusē Vineta gan zaudēja divas pozīcijas un finišēja piektā.

Tas neļāva sasniegt savu pirmo elites pasaules čempionāta finālu. Tomēr arī iegūtā desmitā vieta ir jāvērtē kā labs panākums.

Vīru elitē par pasaules čempionu kļuva Simons Makvārts no Šveices, kamēr dāmām uzvarēja ASV sportiste Felicija Stencila.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044