BMX

Stūriškai otrā vieta PK  noslēdzošajā posmā un triumfs kopvērtējumā

Trīs uzvaras pēc kārtas Pasaules kausā BMX superkrosā izcīnījusī Veronika Monika Stūriška, naktī uz pirmdienu ieņēma otro vietu noslēdzošā posma dienas lielajā finālā dāmu U23 grupā. Jau pirms šī posma Stūriška bija nodrošinājusi uzvaru Pasaules kausa kopvērtējumā.

Dāmu U23 grupā Latvijas sportiste Veronika Monika Stūriška (“Silvas ziķeri/ Smiltenes BJSS”) noslēdzošo posmu iesāka ar stabilu uzvaru, tuvāko sekotāju Nikolu Martinesu no Kolumbijas apsteidzot par vairāk nekā divām sekundēm.

Pusfinālā trenera Ģirta Kātiņa audzēkne, startējot no otrā celiņa, sīvi cīnījās par līderes godu pirmajā taisnē ar jaunzēlandieti Leilu Volkeri. Pirmajā virāžā Veronikai priekšā aizbrauca ne tikai Volkere, bet arī Japānas braucēja Kanamī Tanno. Turpinājumā Latvijas junioru čempione ieskrējās, apsteidza Tanno un ievērojami pietuvojās arī jaunzēlandietei. Finišs tika sasniegts otrajā pozīcijā.

Arī finālā Veronika startēja no otrā celiņa. Scenārijs visai līdzīgs kā pusfinālā. Jaunzēlandes sportiste Volkere pirmajā virāžā izmantoja iekšmalu, izvirzoties vadībā. Lai arī Strūriška cieši sekoja, tomēr apsteigt Volkeri šoreiz neizdevās. Tomēr arī izcīnītā otrā vieta ir atzīstams panākums. Veronikai tika pasniegts Pasaules kauss par triumfu kopvērtējumā. Mūsu sportiste tādējādi noslēdz karjeras līdz šim spilgtāko sezonu.

Dāmu elitē Vineta Pētersone ceturtdaļfinālam kvalificējās pēc gūtas uzvaras pēdējās cerības braucienā. Cīņā par otro pusfinālu divās dienās Vinetai bija jāiekļūst labāko četriniekā piecu braucēju konkurencē. “Silvas ziķeru” kluba braucēja no starta aizbrauca kā piektā, tomēr cerības uz labāko četrinieku bija ļoti reālas. Vienā no trases posmiem Pētersone jau bija klāt ceturtajā vietā esošajai Japānas braucējai, tomēr neliela kļūdiņa atmeta latvieti atpakaļ. Pēdējā taisnē vēl Vineta darīja visu, lai tiktu tālāk, tomēr nācās samierināties ar piekto pozīciju.

Vīru elitē Kristens Krīgers sasniedza astotdaļfinālu pēc tam, kad bija guvis otro pozīciju pēdējās cerības braucienā. Cīņā par ilgi kāroto ceturtdaļfinālu jelgavnieks bija spiests samierināties ar astoto pozīciju, kas lika noslēgt sacensības ātrāk nekā cerēts.

Vīru U23 grupā pirmo kārtu sekmīgi pārvarēja trīs no pieciem latviešiem – Edvards Glāzers, Mārtiņš Emīls Treimanis un Rinalds Jānis Kārkliņš. Astotdaļfinālos ļoti maz līdz tikšanai tālāk pietrūka Latvijas U23 čempionam Kārkliņam, kurš finišēja piektajā vietā. Edvardam Glāzeram sestā, bet Mārtiņam Emīlam Treimanim septītā pozīcija.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044