BMX

Zēbolds Pasaules kausa BMX frīstailā pirmajā posmā ieņem 15. vietu

Latvijas vadošais BMX frīstaila meistars Ernests Zēbolds Saudu Arābijā notiekošajā Pasaules kausa pirmajā posmā BMX frīstailā aizkļuva līdz pusfinālam un ieņēma 15. vietu. Otrs mūsu sportists Tomass Grīnbergs sacensības noslēdza 32. pozīcijā.

Pasaules kausa sezonas pirmais no trijiem posmiem BMX frīstailā norisinājās Saudu Arābijas pilsētā Drijā. Sportisti sacenšas trīs dienu garumā, aizvadot kvalifikāciju, pusfinālu un finālu. Latviju pirmajā posmā pārstāvēja abi šobrīd labākie mūsu valsts BMX frīstaila meistari – pērnā gada Eiropas čempionāta piektās vietas ieguvējs Ernests Zēbolds un Latvijas čempions Tomass Grīnbergs (abi “Rave team”).

Kvalifikācijā Ernests iegūstot 70,2 punktus ieņēma 18. vietu, kas ļāva iekļūt starp 23 labākajiem sportistiem pusfinālā. Tikmēr Tomass Grīnbergs, kuram savā uznācienā nedaudz patraucēja vējš, ierindojās 32. pozīcijā, tādējādi noslēdzot sacensības.

Pusfinālā pirmajā mēģinājumā ventspilnieks Zēbolds par savu sniegumu saņēma 81,90 punktus. Otrajā mēģinājumā viņam uzdevās uzlabot savu sniegumu vēl vairāk. Tas ļāva tikt pie 82,20 punktiem. Pusfināla noslēgumā Zēboldam 15. vieta, kas neļāva kvalificēties sestdien gaidāmajam finālam. Līdz finālam pietrūka vien 0,90 punkti. Pirmo vietu pusfinālā izcīnīja japānis Rimu Nakamura (91,60 punkti). Finālā startēs 12 sportisti.