BMX

Babris izcīna trešo vietu Pasaules kausa BMX superkrosā 3. posmā

Naktī uz svētdienu pēc Latvijas laika aizvadīts UCI Pasaules kausa trešais posms BMX superkrosā. Lielisku sniegumu tajā demonstrēja Latvijas sportisti. Vīru elites lielajā finālā trešo vietu izcīnīja Helvijs Babris, kamēr Kristenam Krīgeram pēc nepatīkama kritiena astotā vieta. U23 vīru sacensībās piekto vietu izcīnīja Edvards Glāzers. Foto: Zumapress/Scanpix

Treniņu sesiju norisi Bogotas trasē ietekmēja spēcīgais lietus. Tomēr sacensību dienā laika apstākļi jau bija uzlabojušies un starti varēja notikt kā ierasts pēc pilnas programmas. Latvijas braucējiem šī sacensības bija ļoti nozīmīgas cīņā par Tokijas Olimpisko spēļu kvalifikācijas punktiem. Elites vīru grupā Latvija startēja labākajā sastāvā ar šobrīd vadošajiem braucējiem – Kristenu Krīgeru un Helviju Babri – priekšgalā.

Vadošos spēkus uz Kolumbiju atvedušas arī tuvākās konkurentes – Itālija un Vācija. Tikmēr liela daļa vadošo nāciju, atskaitot Franciju, bija ļoti mazpārstāvētas. Tas tādēļ, ka olimpiskās ceļa zīmes jau sadalītas un nav nepieciešamība lieki riskēt pirms svarīgākā četrgades starta. Dāmu elitē Vineta Pētersone Kolumbijas posmus sagaidīja samērā droši, domājot par kvalificēšanos Tokijas OS.

Vīru elite:

Pirmo kārtu sekmīgi pārvarēja Helvijs Babris “AKSSC Valmiera/ Valmieras puikas VBSS” un Kristens Krīgers (“AKSSC Valmiera/ Mītavas kumeļi”), kuriem attiecīgi savos braucienos otrā, un trešā vieta. Tikmēr Mikus Strazdiņš (“AKSSC Valmiera/ Tālava VBSS”) savā pirmās kārtas braucienā finišēja sestajā pozīcijā. Par iekļūšanu astotdaļfinālā Strazdiņam bija jāsacenšas “pēdējās cerības” braucienā. Tajā viņš ieņēma ceturto vietu, noslēdzot sacensības.

Sekmīgi Babris un Krīgers aizvadīja astotdaļfinālus. Helvijs savā braucienā guva uzvaru, bet Kristens ieņēma trešo vietu. Ceturtdaļfinālā Kristens, startējot vienā braucienā ar titulēto francūzi Žorisu Dodē, finišēja trešajā vietā. Uzvarēja Dodē, bet otrais palika šveicietis Sedriks Butī. Helvijs Babris jau pēc starta izkaroja trešo vietu savā ceturtdaļfināla braucienā. Šajā pozīcijā trenera Mika Puķīša audzēknis arī finišēja. Uzvaru svinēja mājinieks Djego Ospina.

Pusfinālā Kristens Krīgers bija lielisks pirmajā virāžā, pēc kuras izkaroja ceturto vietu. Ļoti aizraujošā cīņā trenera Ivo Lakuča audzēknis savas pozīcijas nosargāja un pirmo reizi sasniedza Pasaules kausa lielo finālu. Drīz vien viņam pievienojās arī Helvijs Babris. No Taurenes nākušais sportists sekmīgi veica jau pirmo taisni, ieņemot trešo vietu. Demonstrējot cīnītāja raksturu, Helvijs savas pozīcijas nosargāja, arī tiekot pie pirmā Pasaules kausa fināla.

Abi Latvijas braucēji pirmo reizi tikās lielajā finālā. Tā starts Latvijas līdzjutējiem iesākās ar drāmu. Pirmajā lēcienā smagu kritienu piedzīvoja Kristens Krīgers. Latvietis no liela augstuma krita, finišu nesasniedzot. Tikmēr Helvijs Babris lieliski turpināja braucienu, izvirzoties trešajā vietā. Lai arī kā sekotāju necenstos nevienam vairs Helviju apsteigt neizdevās. Babris izcīnīja trešo vietu, kas Latvijas BMX ir augstākais rezultāts  Pasaules kausa posmos kopš 2017. gada, kad trešo vietu izcīnīja Edžus Treimanis. Uzvarēja Žoriss Dodē, bet otrā vieta Sedrikam Butī.

Dāmu elite:

Vineta Pētersone (“AKSSC Valmiera/ Silvas ziķeri”) šajā Pasaules kausa posmā pirmajā kārtā startēja vienā braucienā ar divkārtējo olimpisko čempioni Marianu Pahonu. Vineta finišēja ceturtā un kā noslēdzošā iekļuva pusfinālā. Pirmo finālu šajā gadā Pasaules kausā Vinetai gan neizdevās sasniegt. Savā pusfinālā trenera Ģirta Kātiņa audzēkne finišēja sestajā vietā. Noslēgumā Latvijas čempionei 11. vieta. Uzvarēja Mariana Pahona.

U23 vīru grupā:

Pirmo gadu Pasaules kausa izveidotajā U23 grupā sekmīgi startē Edvards Glāzers (“AKSSC Valmiera/ Tālava VBSS”). Pirmās kārtas braucienā trenera Olafa Lakuča audzēknis ieņēma trešo vietu, stabili tiekot ceturtdaļfinālā. Tajā Glāzers vēlreiz finišēja trešais, otro reizi trijos posmos tiekot pusfinālā. Cīņā par savu pirmo finālu, Edvards pēc starta nebija labāko četriniekā, tomēr pēc pirmās virāžas Burtnieku novada sportists spēja izmantot konkurentu kļūdu un pacelties uz trešo vietu. Sīvā cīņā šī vieta tika saglabāta, Glāzeram tiekot lielajā finālā.

Pēc starta finālbraucienā, Edvards atradās ārpus labāko piecinieka. Neskatoties uz to, viņš mēģināja rast risinājumus trasē, lai uzlabotu savas pozīcijas. Beigu daļā Glāzers pakāpās uz piekto vietu, kurā arī finišēja. Šis Glāzeram ir līdz šim augstākais panākums Pasaules kausa sacensībās.

Rīt turpat Bogotā norisināsies UCI Pasaules kausa 4. posms. Pēc šīm sacensībām tiks likts punkts Tokijas Olimpisko spēļu kvalfikācijai. Nu jau visai droši var teikt, ka Latvija Tokijā būs pārstāvēta ar vienu vīriešu un vienu sieviešu (Vinetu Pētersoni). Vīru konkurencē līdzvērtīgas iespējas uz vienu vietu kvalificēties gan Krīgeram, gan Babrim.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044