BMX

Latvijas BMX braucēji Kolumbijā liks punktu Tokijas OS kvalifikācijai

Sestdien un svētdien Kolumbijas pilsētā Bogotā norisināsies UCI Pasaules kausa BMX superkrosā trešā un ceturtā posma sacensības. Pēc šīm sacensībām tiks likts punkts Tokijas Olimpisko spēļu kvalifikācijas ciklam. Ļoti labas izredzes kvalificēties nozīmīgajam sporta forumam saglabā gan Latvijas vīru elites sportisti – Kristens Krīgers un Helvijs Babris – gan dāma Vineta Pētersone.

Latvijas vadošie BMX braucēji uz Bogotu pirmo reizi šogad jau devās marta mēnesī. Tad latvieši sekmīgi startēja UCI HC un C1 līmeņa sacensībās, kā arī piešāva visai āķīgo Bogotas trasi izšķirošajiem Pasaules kausa posmiem pirms Tokijas Olimpisko spēļu kvalifikācijas cikla noslēguma. Sezonas pirmajos divos Pasaules kausa posmos, kas maija sākumā norisinājās Veronas trasē Itālijā, no mūsu valsts pārstāvjiem visaugstāko rezultātu sasniedza Kristens Krīgers, kurš pirmajā posmā iekļuva pusfinālā, noslēgumā ierindojoties 13. vietā.

Šīs nedēļas nogalē Bogotā norisināsies trešā un ceturtā posma sacensības. Latvijas braucēji jau vairākas dienas atrodas Bogotā, aizvadot treniņbraucienus pirms atbildīgā starta. Vīru elitē no mūsu sportistiem startēs – Kristens Krīgers (“AKSSC Valmiera/ Mītavas kumeļi”, Helvijs Babris (“AKSSC Valmiera/ Valmieras puikas”) un Mikus Strazdiņš (“AKSSC Valmiera/ Tālava VBSS”). Cīņai pret tiešajām konkurentēm – Vāciju un Itāliju – būs ļoti nozīmīga visu trīs sportistu gūtie punkti.

Latvija šobrīd Olimpiskajā nāciju rangā ieņem pēdējo vietu, kas garantē vienu vietu Tokijas OS vīriešu elites sacensībās. Uz papēžiem min Vācija, kamēr nedaudz priekšā atrodas Itālija. Arī tiešās konkurentes uz Bogotu sūtījušas savus vadošos spēkus.

Kopumā elites vīru grupa, salīdzinot ar posmiem Veronā, ir ievērojami mazskaitlīgāka (70 braucēji). Tas tādēļ, ka lielai daļai lielo nāciju šie posmi neko neizšķir Tokijas OS kontekstā. No lielajām nācijām viskuplāk pārstāvēta būs Francija (15 sportisti). Tikmēr tādas valstis kā – ASV, Nīderlande, Austrālija, Šveice būs pārstāvēta krietni mazāk. Latvijas braucēju kontekstā Bogotā arī noskaidrosies, kurš no diviem Latvijas braucējiem – Kristens Krīgers vai Helvijs Babris – pārstāvēs mūsu valsti Tokijā. Tas protams ar nosacījumu, ja nāciju rangā tiks kā minimums saglabāta sava pozīcija.

Vīru U23 grupā starp 36 sportistiem būs arī pirmajā PK posmā pusfinālu sasniegušais Edvards Glāzers (“AKSSC Valmiera/ Tālava VBSS”). Kamēr dāmu elitē pēdējais punkts pirms sekmīgas kvalifikācijas Tokijai jāpieliek Vinetai Pētersonei (“AKSSC Valmiera/ Silvas ziķeri”)

 

Sacensības risināsies sestdienu un svētdienu vakaros pēc Latvijas laika. Par precīziem braucienu laikiem informēsim Latvijas Riteņbraukšanas federācijas sociālajos kontos.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044