BMX

Veronā lietus ietekmē UEC Eiropas kausa sezonas startu; Lisovskim divas uzvaras (Papildināts)

Spēcīgās lietavas un stiprais vējš neļāva aizvadīt pilnas sacensību programmas Itālijas pilsētā Veronā notikušajās UEC Eiropas kausa pirmā un otrā posma sacensībās. Jāatzīmē Klāva Lisovska, Paulas Kibares un Liama De Vekī godalgas “challange” grupu sacensībās.

Sestdien notikušā UEC Eiropas kausa pirmā posma norisi būtiski ietekmēja spēcīgais lietus. Tas lika apturēt elites un junioru sacensības jau pēc elites vīru sešpadsmitdaļfināla braucieniem. Vietu sadalījums tika noteikts pēc pēdējo braucienu rezultātiem. No Latvijas elites vīriem visaugstāk ierindojās Helvijs Babris, kurš tika klasificēts 18. vietā.

Dienas pirmajā pusē jaunatnes un amatieru grupu sacensības norisinājās pēc pilnas programmas. Vairākās vecuma grupās sekmīgi sevi apliecināja Latvijas braucēji. Vīru amatieru M25+ grupā triumfēja Klāvs Lisovskis. B7 grupā otro vietu tikmēr izcīnīja Liams De Vekī. Meiteņu G15/16 konkurencē Paula Kibare lielajā finālā finišēja ceturtajā vietā. Jāatzīmē arī Kristera Apela gūtā piektā pozīcija B14 jauniešu konkurencē, kā arī Dāvja Jāņa Elbreta sestā vieta B15/16 grupā.

Svētdien Veronā nokrišņi turpinājās. Elites un junioru sacensības noritēja līdz ceturtdaļfināla fāzei. Sākoties junioru pusfināliem, lietus un vējš pieņēmās spēkā. Tas likta sacensību norisi apturēt. Vīru elitē no Latvijas braucējiem astotdaļfināla barjeru sasniedza Kristens Krīgers un Mikus Strazdiņš. Abi par ceturtdaļfinālu savos braucienos ieņēma piektās pozīcijas un tālāk netika. Kristenam 28., bet Mikum 29. vieta. Sieviešu elitē Vineta Pētersone dienu iesāka ar ceturto pozīciju pirmās kārtas braucienā (sacensību noslēgumā Vinetai 16. vieta), kamēr Līva Lizete Glāzere bija trešā junioru meiteņu grupas pirmās kārtas braucienā. Noslēgumā viņai septītā vieta.  Diemžēl, tālāki braucieni netika veikti.

Otro dienu pēc kārtas M25+ amatieru konkurencē triumfēja Klāvs Lisovskis. B7 konkurencē otrais atkal bija Liams De Veki. Paula Kibare otrajā posmā izcīnīja trešo vietu. Sestās vietas savās konkurencēs izcīnīja – Kristers Apels un Noa Lāke.