BMX

Latvijas BMX vadošie sportisti sestdien Kolumbijā uzsāks olimpisko sezonu

Ar divām UCI līmeņa BMX sacensībām Kolumbijas pilsētā Bogotā 2021. gada sacensību sezonu uzsāks “AKSSC/ Valmiera” un Latvijas izlases sportisti – Kristens Krīgers, Helvijs Babris, Mikus Dāvis Strazdiņš un Vineta Pētersone.

 Aizvadītās nedēļas sākumā Latvijas izlases un “AKSSC/ Valmiera” sportisti – Kristens Krīgers, Helvijs Babris, Mikus Dāvis Strazdiņš un Vineta Pētersone – devās uz tālo Kolumbiju, kur Bogotas pilsētas trasē aizvadījuši vairākās treniņu sesijas.

Tālajam braucienam ir divi būtiski mērķi – aizvadīt divas Tokijas Olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensības, kā arī aizvadīt treniņus Bogotas trasē, kur maija beigās norisināsies izšķirošie Pasaules kausa posmi BMX superkrosā.

Sestdien mūsu sportistiem paredzēts starts UCI HC kategorijas sacensībās “HC Copa Nacional De BMX”. Tikmēr svētdien norisināsies “Valida Copa Nacional de BMX” sacensības, kurām piešķirta UCI C1 kategorija. Gaidāmās sacensības UCI punktu iegūšanas ziņā var pielīdzināt ar UEC Eiropas kausa nedēļas nogales sacensībām. Abas sacensības pulcēs spēcīgu dalībnieku sastāvu ne tikai no Dienvidamerikas valstīm – Kolumbijas, Argentīnas un Čīles, bet arī vairākām Eiropas valstīm.

Latvijas vīriešu izlases sportistiem labākās izredzes kvalificēties Tokijas Olimpiskajām spēlēm ir caur olimpisko nāciju rangu. Mūsu valsts sīvākie konkurenti atlikušajā kvalifikācijas posmā būs Itālijas un Vācijas sportisti. Tikmēr mūsu dāmām jākoncentrējas uz atlasi pēc UCI individuālā ranga. Kvalifikācijas logā gaidāmi četri Pasaules kausa posmi, kas norisināsies divās nedēļas nogalē – Vācijā (Štutgartē) un Kolumbijā (Bogotā).

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044