BMX

Pipers pēdējos metros atņem Apelam karjeras pirmo elites finālu

Svētdien Čehijas pilsētā Benātkos pie Jizeras upes vējainos apstākļos tika aizvadīts UEC BMX Eiropas kausa sestais posms. Rīta sesijā visaugstāko vietu no Latvijas sportistiem izcīnīja Melānija Čudare, kura ierindojās piektajā vietā G15/16 grupā. Jāizceļ arī Kristera Apela otro dienu pēc kārtas izcīnītā devītā vieta vīru elites grupā, kas ir lielisks atskaites punkts tālākiem panākumiem.

Vējš lika par sevi manīt ne tikai Latvijā, bet arī Čehijā. Tas gan neietekmēja sacensību norisi, un tās varēja notikt pēc sākotnējā plāna. Latvijas sportisti bija apņēmības pilni uzlabot iepriekšējā, piektā posma rezultātus.

Vīru elitē Latviju pārstāvēja sestdien devīto vietu izcīnījušais debitants Kristers Apels (“RRS/BMX Rīga”) un par viņu deviņus gadus vecākais Mikus Dāvids Strazdiņš (“Tālava”). Abi pārvarēja pirmo kārtu, taču astotdaļfinālā Apels izcīnīja otro vietu, kamēr Strazdiņš finišēja sestais. Sacensību noslēgumā tas viņam deva 31. vietu 49 sportistu konkurencē.

Ceturtdaļfinālā Apels startēja vienā braucienā ar francūzi Romēnu Majē, iepriekšējā posma uzvarētāju Rubenu Gommersu no Beļģijas un nīderlandieti Kasperu Piperu. Starts Apelam neizdevās kā cerēts, un viņš nonāca aizmugurē. Tomēr viņš atrada savu ritmu un otrajā taisnē demonstrēja lielisku sniegumu, apsteidzot arī Majē un pietuvojoties līderiem. Finišs trešajā vietā nodrošināja vietu pusfinālā.

Pusfinālā Apels startēja no trešā celiņa. Pirmajā taisnē viņš sīvi cīnījās par TOP3, bet otrajā taisnē atradās ceturtajā vietā. Aiz viņa cieši sekoja Kaspers Pipers, kurš pērn Valmierā izcīnīja otro vietu Eiropas čempionātā U23 grupā. Izšķirošie notikumi risinājās pēdējos metros, kur Pipers apsteidza Apelu un atņēma viņam vietu finālā. Otro dienu pēc kārtas pirmajam U23 gadam Kristeram Apelam augstā devītā vieta elites grupā.

Meiteņu G15/16 grupā lielo finālu otro dienu pēc kārtas sasniedza Melānija Čudare (“Mītavas kumeļi/Jelgavas BJSS”), kuru trenē Uldis Balbeks. Viņa uzvarēja pirmajā kārtā, izcīnīja trešo vietu ceturtdaļfinālā un otro vietu pusfinālā. Finālā Čudare labi startēja un ieņēma otro pozīciju, taču pirmās taisnes beigās atkāpās uz ceturto vietu. Viņa centās apsteigt igaunieti Paulu Palmisti, bet pēdējā virāžā izvēlējās pārāk augstu trajektoriju, ko izmantoja Šveices sportiste. Finišā – piektā vieta. Anna Pedraudze šajā grupā ierindojās 17. vietā.

U23 vīru grupā pusfinālu sasniedza trīs Latvijas sportisti – Noah Rafaels Laake, Mārtiņš Emīls Treimanis un Dāvis Jānis Elbrets (visi “AKSSC Valmiera”, treneris Olafs Lakučs). Laake pēc pārliecinoša snieguma iepriekšējās kārtās pusfinālā zaudēja ritmu un finišēja astotais, kopvērtējumā iegūstot 15. vietu.

Treimanis un Elbrets startēja otrajā pusfinālā. Treimanis bija TOP4, taču pieļāva kļūdu un zaudēja ritmu. Finiša taisnē Elbrets viņu apsteidza, iegūstot sesto vietu braucienā un 11. vietu kopvērtējumā (labākais no latviešiem). Treimanis – 13. vietā.

Junioru grupā atzīstams bija “RRS/BMX Rīga” sportista Edvarda Tūtera sniegums. Viņš uzvarēja pirmajā kārtā, bija ceturtais astotdaļfinālā un, lieliski veicot pēdējo virāžu ceturtdaļfinālā, iekļuva pusfinālā. Tajā viņš finišēja sestais, sacensības noslēdzot 11. vietā 82 sportistu konkurencē. Gustavs Puriņš ieņēma 19. vietu.

Vakara sesijā sacensības aizvada “Challenge” grupu sportisti.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044