Kaļveršs Beļģijā sekmīgi cīnās prestižajā Museva klasikā

Latvijas junioru čempions Matīss Kaļveršs aizvadītās nedēļas nogalē izcīnīja 16. vietu prestižajā beļģu eksprofesionāļa Johana Museva vārdā nosauktajā UCI 1. kategorijas  junioru velobraucienā. Pirms tam salaspilietis arī guva 30. vietu “Trofee van Vlaanderen” velobraucienā.

Matīss Kaļveršs, kurš jūnijā Valgā, pārliecinoši kļuva par Latvijas čempionu grupas braucienā, izcīnot ceturto vietu Baltijas čempionātā, pievienojies Beļģijas junioru komandai “Isorex cycling team”. Tās sastāvā Matīss sekmīgi startē Beļģijā notiekošajos nacionālā un UCI mēroga sacensībās.

Aizvadītās nedēļas sestdienā Kaļveršs ņēma dalību leģendārā beļģu riteņbraucēja Johana Museva vārdā nosauktajā viendienu velobraucienā. Musevs, kuru riteņbraucēju aprindās dēvē par Flandrijas lauvu, bijis starp pasaules vadošajiem klasiku braucējiem pasaulē.

Riteņbraucēji mērojās spēkiem 120 kilometru garā distancē, kas tika sadalīta desmit apļos. Sacensības izvērtās ļoti aizraujošas un dinamiskas. Matīss cīnījās vadošo braucēju vidū. Uzvarētāja liktenis noskaidrojās 11 braucēju lielas līderu grupas finiša spurtā.

Ātrākais izrādījās norvēģis Jons Johansens Raijs (02:40:16). Otrā un trešā vieta nīderlandiešiem – Rinderts Buiters un Maiks Bronsvijks. Mūsu Matīss Kaļveršs bija ātrākais no “Isorex” vienības braucējiem. Salaspilietis izcīnīja 16. vietu (+00:00:36). No Baltijas braucējiem ātrāks bija tikai igaunis Aronam Frenks Ragilo.

Pāris dienas iepriekš Matīss startēja citā UCI 1. kategorijas velobraucienā “Trofee van Vlaanderen”. 123 kilometru garajā distancē mūsu riteņbraucējs izcīnīja 30. vietu. Uzvarētājam Mikam Bronsvijkam viņš zaudēja 4 minūtes un 14 sekundes.