Ceturtais Latvijas čempionāts Gravel riteņbraukšanā risinājās populārā tautas velo seriāla – Latvijas valsts mežu MTB un Gravel maratona – trešajā posmā. Sacensības notika Rankas Kartonfabrikas mājīgajā “Ķelmēnu” pļavā. Sacensību trasi veidoja Matīss Kauls, kurš kopā ar domubiedriem paveica lielisku darbu, radot daudzveidīgu, kāpumiem bagātu un visai izaicinošu 102 vai 64 kilometru garu distanci.
Vilties nelika arī dalībnieku sastāvs. Uz starta izgāja tādi vīri kā Mārtiņš Pluto, Kārlis Klismets, Māris Bogdanovičs, Oskars Muižnieks, Olivers Jēkabs Skrapcis, Ģirts Harkins un citi. Dāmām galvenā favorīte bija Evelīna Ermane-Marčenko, kurai konkurenci sagādāja Krista Pūcīte, Renāte Rodionova un citas.
Vīru konkurencē pirmais lielais pavērsiens notika pirmajā 16 kilometru garajā aplī jau Jaunpiebalgā. Solo uzbrukumu veica Mārtiņš Pluto (“Energus”). Spēcīgais latvietis iekrāja nozīmīgu vienas minūtes pārsvaru. Tomēr, pateicoties Māra Bogdanoviča, Oskara Muižnieka un igauņa Markusa Maebū pūlēm, Pluto tika panākts. Uzreiz pēc tam sekoja Kārļa Klismeta uzbrukums. Pluto komandas biedrs prata iegūt solīdu vienas minūtes pārsvaru. Turpmāk Klismetu panākt vairs neviens nespēja. Klismets pārliecinoši demonstrēja savu pārākumu, finišējot pirmais un izcīnot zeltu Latvijas čempionātā. Trasē viņš pavadīja 2 stundas 44 minūtes un 51 sekundi.
Spraiga cīņa notika par otro vietu. Pēdējos metros uzbrukumu veica Maebū, kurš posmā finišēja otrais (+00:01:42). Tikmēr Latvijas čempionāta sudrabu izrāva pērnā gada čempions Oskars Muižnieks no “DTG–MySport” (+00:01:43), bet trijnieku noslēdza lielisku sniegumu demonstrējušais Mārtiņš Pluto. Latvijas čempionāta elites grupas TOP 6 iekļuva arī Olivers Jēkabs Skrapcis, Ģirts Harkins un Māris Bogdanovičs.
Junioru konkurencē par čempionu kļuva “NN Sporta klubs/RRS” pārstāvis Toms Strēlis, kurš par septiņām sekundēm pārspēja komandas biedru Marku Jākobsonu. Trešais bija Valters Jonass (“DTG–MySport”), finišējot 3 minūtes un 58 sekundes aiz Strēļa.
Sieviešu elites/U23/amatieru 19–34 grupā uzvaras laurus plūca Evelīna Ermane-Marčenko, kura bija vadībā lielu distances daļu. Spēcīgā braucēja tuvāko sekotāju Renāti Rodionovu apsteidza par 1 minūti un 14 sekundēm. Rodionova par nepilnu sekundi spraigā konkurencē pārspēja “Roadex” braucēju Kristu Pūcīti. Rodionova kļuva par amatieru čempioni.
Par Latvijas absolūto amatieru čempionu kļuva “Roadex” riteņbraucējs Ģirts Cirvelis. M1 grupas uzvarētājs absolūtajā ieskaitē izcīnīja ļoti augsto astoto vietu. Otrais šajā grupā bija Roberts Slotiņš (“Dako Ziemeļvidzeme”), bet trešais – Slotiņa komandas biedrs Jānis Rubiks.
Amatieru 19–34 grupā zeltu izcīnīja “Ogres Velokomandas” riteņbraucējs Sandijs Kļaviņš. Otrais bija “ZZK” pārstāvis Matīss Zērvēns, bet trešais – Helvijs Sebris (“ZZK”).
“DTG–MySport” svinēja dubultuzvaru M2 grupā – čempiona godā Uldis Ālītis, bet Jurim Damškalnam sudrabs. Trešo vietu izcīnīja Krišjānis Ratiniks.
M3 grupā uzvaru svinēja “Evelo Team” braucējs Nauris Inovskis. Otrā vieta “Feelfree.lv” braucējam Kasparam Čikstem, bet trešais bija Normunds Milčs.
Roberts Draugs (“VeloExpress Scott”) pirmo vietu izcīnīja M4 grupā. Viņam sekoja “Evelo Team” braucējs Sandis Āķis, bet trešais palika Andris Bodnieks.
M5 konkurencē uzvarēja Māris Zudāns. Sudrabu izcīnīja Dzintars Kaņepējs no “Skanste Virši”, bet bronzu – Jānis Gaiķis.
M6 grupā triumfēja Uldis Lapsa (“Skanste Virši”). Otrais bija dobelnieks Lauris Sniķers, bet trešais – Dmitrijs Jankovs no Grobiņas.
Dāmu Masters 1+ grupā zeltu izcīnīja Ingrīda Šmite (“Latvian Cycling Girls”). Otrā bija Dana Sila (“Skanste Virši”), bet trešā – Kristīne Sekace (“Latvian Cycling Girls”).
