MTB

Blūms sezonu iesāk ar 22. vietu “Copa Catalana” XCO krosa sacensībās

Svētdien Spānijā Latvijas vadošais kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms savā sezonas pirmajā startā finišēja 22. vietā 262 dalībnieku konkurencē UCI HC kategorijas kalnu riteņbraukšanas (MTB) Olimpiskā krosa (XCO) sacensībās “Copa Catalana”. Latvietis nopelnīja arī 4 UCI pasaules ranga punktus.

Pavisam noteikti “Copa Catalana” MTB XCO krosu var uzskatīt par pēdējos gados kuplāk pārstāvētajām UCI HC kategorijas elites sacensībām. Uz starta vīru elites grupā izgāja 262 sportisti. Viņu vidū virkne pasaules ranga TOP 30 vīru.

Latviju sacensībās pārstāvēja mūsu valsts čempions Mārtiņš Blūms. Cēsiniekam šis bija pirmais starts šajā gadā. Iepriekš trenera Jāņa Mūsiņa audzēknis aizvadījis treniņnometnes Spānijā, lai atbilstošos apstākļos ieliktu nepieciešamo bāzes darbu garajai sezonai. Uz pirmajiem startiem ne Mārtiņš, ne arī citi vadošie braucēji nav sasnieguši pašu labāko sportisko formu. Pirmā nopietnā atskaite būs Pasaules kausa pirmais posms, kas norisināsies 8. aprīlī Brazīlijā.

“Copa Catalana” organizatori bija parūpējušies par ļoti ātru un putekļiem bagātu trasi. Viena apļa garums pārsniedza sešus kilometrus, kas ir krietni vairāk nekā ierasts. Tomēr lielais dalībnieku skaits komplektā ar ātro trasi pilnībā attaisnoja garo apli.

Uzvaru sacensībās izcīnīja Francijas kalnu riteņbraucējs Tituā Karods, kurš pērn bija piektais Pasaules kausa Šveices posmā. Finišā viņš par 3 sekundēm apsteidza Eiropas čempionāta bronzas medaļnieku Filipo Kolombo no Šveices. Tikmēr trešais bija cits šveicietis Tomass Litšhers (+00:01:10).

Mārtiņš Blūms finišēja 2 minūtes un 3 sekundes aiz uzvarētāja, ieņemot 22. vietu. Mārtiņš arī ieguva piecus UCI pasaules ranga punktus. Finišēja 251 sportists. Turpinājumā aizvadītā gada Latvijas labākais riteņbraucējs Blūms dosies uz Itāliju, kur turpmāko divu nedēļu nogalē aizvadīs divas UCI C1 kategorijas sacensības.