MTB

Blūms Pasaules kausa otrajā posmā izcīna 31. vietu

Latvijas čempions kalnu riteņbraukšanā Mārtiņš Blūms svētdien Vācijas pilsētas Albštatas trasē finišēja 31. vietā Pasaules kausa MTB XCO krosā otrajā posmā. Uzvaru svinēja olimpiskais čempions Tomass Pidkoks.

Pasaules kausa MTB XCO krosā sezona turpinājās Vācijas pilsētā Albštatā, kas augstākā līmeņa XCO krosa sacensības uzņem jau vairāk nekā desmit gadu garumā. Elites vīru grupā dalībnieku sastāvs salīdzinājumā ar sezonas pirmo posmu Brazīlijā bija vēl spēcīgāks. Jāizceļ olimpiskā čempiona Tomasa Pidkoka dalība. Brits sezonas sākumā koncentrējās uz startiem šosejas riteņbraukšanā.

Mārtiņš Blūms piektdien notikušajās saīsinātā krosa sacensībās 40 vadošo braucēju konkurencē izcīnīja 25. vietu, kas deva konkurētspējīgu starta vietu pamatsacensībās. Tajā pēc ievadapļa cēsinieks atradās 36. vietā, 40 sekundes aiz līdera. Nākamais aplis Mārtiņam bija viens no ātrākajiem sacīkstē. 22. apļa laiks ļāva atgriezties TOP30. Arī ceturtajā aplī Blūmam 22. rezultāts. Turpinājumā aiz muguras tuvāk esošie braucēji bija nedaudz ātrāki, apsteidzot Mārtiņu. Finišā Blūms iebrauca 31. vietā.

Cīņā par uzvaru ātrākais izrādījās Pidkoks. Brits par 20 sekundēm apsteidza otrajā vietā esošo MTB leģendu Nino Šurteru, kamēr trešā vieta rumānim Vladam Daskalū (+00:00:21). Mārtiņš Blūms uzvarētājam zaudēja 3 minūtes un 57 sekundes. Finišēja 113 no 119 sportistiem.

Pasaules kausa trešais posms gaidāms jau nākamās nedēļas nogalē, sportistiem sacenšoties Čehijas pilsētas Nove Mešto trasē.