MTB

Muižnieks izcīna augsto 18. vietu EČ, Purniņam spožs triumfs Masters klasē

Čehijā svētdien aizvadīts Eiropas čempionāts MTB maratonā. Elites grupā vīriem 120 dalībnieku konkurencē Oskars Muižnieks aizcīnījās līdz 18. vietai, kamēr Masters grupā vīriem ļoti pārliecinoši uzvarēja Lauris Purniņš. Jāatzīmē arī Ivandas Eidukas gūtā piektā pozīcija Masters 45 – 49 grupā.

Latviju Jablonne Podještedi pilsētā notiekošajā Eiropas čempionātā MTB maratonā pārstāvēja trīs sportisti – “DTG – MySport” vienības riteņbraucēji Lauris Purniņš un Oskars Muižnieks, kā arī titulētā kalnu riteņbraucēja Ivanda Eiduka, kura jau vairākus gadus dzīvo Zviedrijā.

Vīru elitē 100 kilometru garajā distancē ar vairāk nekā 2500 augstuma metriem Oskars Muižnieks spēcīgā karstumā, kas sniedzās pāris +35 grādiem pēc celsija, sacensību pirmajā pusē atradās ārpus labāko 30 skaita. Pārvarējis nelielo “krīzīti”, Liepājā dzīvojošais sportists distances smagākajās vietās spēja apsteigt vienu konkurentu pēc otra.

Īpaši sekmīgs posms Oskaram bija trases beigu daļā, kas vairāk bija līdzīgas Latvijas MTB maratonos pierastajam apvidum un reljefam. Trase vairāk veda kalnā lejup. Finišā Muižnieks iebrauca cienījamā 18. vietā, kas pēc tik smaga sākuma noteikti vērtējams kā lielisks panākums. Trasē Latvijas čempions pavadīja 4 stundas 9 minūtes un 45 sekundes.

Par Eiropas elites čempionu kļuva itāļu riteņbraucējs Fabians Rabenšteiners, kuram Oskars zaudēja 16 minūtes un 15 sekundes. Otrā vieta polim Krištofam Lukašikam, bet trešais bija leģendārais čehs Jaroslavs Kulhavijs.

Lielisku panākumu sasniedza Oskara komandas biedrs Lauris Purniņš. No Pļaviņām nākušais sportists bija ieguldījis ļoti nozīmīgu darbu treniņos, lai būtu pretendents uz uzvaru Masters grupās. Jau trases sākuma daļā Lauris vairākkārt pārbaudīja konkurentu modrību un spējas, veicot uzbrukumus. Pirms trases smagākajiem posmiem Purniņš ieguva jau lielāku pārsvaru, ko tālāk tikai pieaudzēja.

Finišā Lauris izcīnīja ļoti pārliecinošu uzvaru, finišējot pēc 4 stundām 19 minūtēm un 40 sekundēm.  Tuvāko sekotāju Mihaelu Van Aelbroeku no Beļģijas viņš apsteidza par 7 minūtēm un 18 sekundēm. Trešā vieta vēl vienam beļģim Stijnam van Bokstalam.

Jāatzīmē arī daudzkārtējās Latvijas čempiones Ivandas Eidukas gūtā piektā vieta dāmu masters 45 – 49 grupā. Ivanda 63 kilometru garo trasei veica pēc 4 stundām 9 minūtēm un 56 sekundēm.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044