MTB

Blūms pēc sekmīga sākuma Eiropas čempionātā ieņem 30. vietu

Latvijas kalnu riteņbraucējs Mārtiņš Blūms piektdienas vakarā Minhenes Olimpiskajā parkā finišēja 30. vietā Eiropas čempionātā kalnu riteņbraukšanā (MTB) Olimpiskajā (XCO) krosā. Par čempionu kļuva brits Toms Pidkoks.

Bažas par izteikti dubļainām Eiropas čempionāta sacensībām MTB XCO krosā pēc ceturtdienas vakara lietavām nepiepildījās. Piektdien laika apstākļi Minhenē uzlabojās un dubļainākās vietas dinamiskajā trasē izžuva. Uz starta vīru konkurencē izgāja 58 sportisti, kas pēc ievadapļa veica vēl astoņus pamatapļus.

No pirmās starta rindas ar 11. numuru startēja Mārtiņš Blūms. Cēsinieks ievadaplī bija starp līderiem, to noslēdzot devītajā vietā. Turpat aiz līderiem Mārtiņš bija arī pirmajā lielajā aplī, ko noslēdza desmitais, vien 9 sekundes aiz līdera. Vadību pirmajos apļos uzņēmās vācieši, tomēr distances turpinājumā savu vārdu teica olimpiskais čempions Toms Pidkoks. Brits, kurš startēja no zemākas starta rindas, pirmajā sacensību trešdaļā jau bija panācis līderus, bet tad veica solo izrāvienu, kam sekotāju nebija līdz pat finišam.

Mārtiņš Blūms tikmēr ar katru apli savas pozīcijas nedaudz zaudēja. Pēc pusdistances trenera Jāņa Mūsiņa audzēknis ieņēma 20. vietu, bet atlikušajā daļā, lai arī mūsu sportists centās, tomēr nācās atkrist par desmit vietām un finišēt 30. vietā.

Uzvaru pārliecinoši svinēja Pidkoks, kurš tuvāko sekotāju Sebastianu Karstensenu no Dānijas apsteidza par 19 sekundēm. Trešā vieta šveicietim Filipo Kolombo (+00:00:20). Mārtiņš uzvarētājam dinamiskajā un ļoti ātrajā trasē zaudēja 3 minūtes un 8 sekundes. Trases ātrumu apliecina fakts, ka uzvarētāja vidējais ātrums trasē sasniedza 26,7 kilometrus stundā.

UEC Eiropas čempionāts MTB XCO krosā vīriem (58 dalībnieki)