MTB

Sekmīgi aizvadīts riteņbraukšanas treneru rudens seminārs

Piektdien sporta centrā “Mežaparks” aizvadīts jau par tradīciju kļuvušais riteņbraukšanas veidu izglītojošais seminārs, kas pulcēja 30 sporta speciālistus. Seminārā lekcijas lasīja un ar treneriem diskutēja četru dažādu jomu speciālisti.

Trešo gadu pēc kārtas Latvijas Riteņbraukšanas federācija sava sporta veida treneriem rīko izglītojošu semināru. Šogad tas notika sadarbībā ar Murjāņu sporta ģimnāziju, kur sekmīgi funkcionē riteņbraukšanas nodaļa. Semināra norisi finansiāli atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Sporta federāciju padome.

Treneriem bija iespēja apgūt jaunas zināšanas četrās dažādās jomās. Semināru ievadīja Latvijā pazīstamais fizioterapeits Mareks Osovskis, kurš ilgstošā laika posmā strādājis ar Latvijas BMX vadošajiem sportistiem, tostarp divkārtējo olimpisko čempionu Māri Štrombergu. Osovskis plaši stāstīja par sporta traumatoloģiju, piedāvājot arī virkni reālu piemēru, kas būtu jāņem vērā visiem treneriem.

Par treniņu plānošanu augstkalnē ar vērtīgiem padomiem un piemēriem dalījās Latvijas Universitātes asociētā profesore Līga Plakane, kura aktīvi iesaistījās diskusijā arī ar semināra dalībniekiem, tostarp divas reizes “Tour de France” velobraucienā sekmīgi startējušo Gati Smukuli.

“Trai2Win” vadītājs un Latvijas labākā kalnu riteņbraucēja Mārtiņa Blūma treneris Jānius Mūsiņš ar daudz dažādiem piemēriem un datu analīzi dalījās pieredzē par jaunākajām tendencēm treniņu procesā.

Tikmēr semināru noslēdza digitālās aģentūras “Wrong” sociālo tīklu vadītājs Vilhelms Meistars. Viņš deva ieskatu katra no sociālo tīklu iespējām un attīstības tendencēm. Tāpat eksperts arī dalījās dažādos sportistu piemēros, analizējot viņu pozicionēšanos sociālajos tīklos un dodot ieteikumus treneriem.

Par dalību seminārā treneri saņēma astoņas akadēmiskās stundas, tomēr par to būtiskāka ir iegūtās zināšanas, kas noderēs treniņu procesā un ārpus tā. Arī turpmāk Latvijas Riteņbraukšanas federācija strādās pie treneru izglītības pasākumiem. Jau 9. decembrī gaidāms seminārs “Igaunijas panākuma atslēga šosejas riteņbraukšanā”. To vadīs Igaunijas riteņbraukšanas treneris Andrejs Ļebedevs.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044