MTB

Purniņš un Priževoits “Cape Epic” pirmajā posmā izcīna augsto trešo vietu amatieru konkurencē

Lieliski Dienvidāfrikā notiekošās “Absa Cape Epic” MTB daudzdienu sacensības turpina Latvijas komanda “Ezerkauliņi”. Tās sastāvā iekļautie sportisti – Lauris Purniņš un Jānis Priževoits – amatieru konkurencē izcīnīja trešo vietu 98 kilometru garajā distancē.

Jau vakar Lauris Purniņš un Jānis Priževoits sekmīgi iesāka “Absa Cape Epic” daudzdienu sacensības. Prologā “Ezerkauliņi” pārstāvji savā konkurencē izcīnīja sesto vietu, kamēr otrs mūsu duets – Atis Vidovskis un Edgars Ābols bija 78. pozīcijā.

Pirmajā posmā riteņbraucēji mērojās spēkiem 98 kilometru garajā distancē ar 2550 augstuma metriem. Trase bija kāpumiem un nobraucieniem ļoti bagātīga un tehniski prasīga.

No abiem mūsu duetiem īpaši spilgti sevi apliecināja “Ezerkauliņi” braucēji. Eiropas Master čempions Lauris Purniņš un lielisku formu atguvušais Jānis Priževoits starp amatieru (ne elites licenču īpašniekiem) 142 pāru konkurencē izcīnīja trešo vietu.

Distanci Lauris un Jānis veica pēc 4 stundām 40 minūtēm un 12 sekundēm. Tāpat kā vakar, arī šodien uzvarēja Ians Bosvells un Mitčels Dokers, kuriem mūsu vīri zaudēja tieši 7 minūtes.  Otrs mūsu duets – Atis Vidovskis un Edgars Ābols no “Riga Bicycle” – ieņēma 74. vietu (+01:30:50 aiz uzvarētājiem).

Kopvērtējumā Lauris un Jānis pakāpušies uz trešo vietu, līderiem Bosvellam un Dokeram zaudējot 10 minūtes un 48 sekundes. Tikmēr Atis un Edgars ir 76. pozīcijā (+01:49:57).

Sacensības turpināsies otrdien, kad dalībniekus sagaida 116 kilometru garais otrais posms ar 1850 augstuma metriem.