MTB

Priževoits un Purniņš “Cape Epic” 3. posmā izcīna 4. vietu starp amatieriem

Ļoti atzīstami Dienvidāfrikā notiekošo “Absa Cape Epic” daudzdienu MTB braucienu turpina “Ezerkauliņi” komandas Latvijas sportisti – Jānis Priževoits un Lauris Purniņš – kuri trešajā posmā izcīnīja augsto ceturto vietu starp amatieru sportistiem, bet absolūtajā vērtējumā bija 52. ātrākie. Atis Vidovskis un Edgars Ābols amatieru konkurencē ieņēma 64. pozīciju.

“Cape Epic” trešajā posmā braucējus sagaidīja 100 kilometru gara distance. Tajā tika pievarēti 2300 augstuma metru. Īpaši smaga kāpumu ziņā bija trases otrā daļa. Tāpat kā iepriekšējos posmos, netrūka arī tehnisku, ļoti akmeņainu nobraucienu un citu pārbaudījumu.

Lieliski uzņemto kursu turpināja “Ezerkauliņi” komandas duets – Jānis Priževoits un Lauris Purniņš. Abi vakar notikušajā otrajā posmā amatieru konkurencē izcīnīja piekto vietu. Šodien Jānis un Lauris trasē pavadīja teju piecas stundas (4:45:32) un finišu starp amatieriem šķērsoja augstajā ceturtajā vietā. Posmā uzvarēja brāļi Olivers un Haidens Džeimsi no Austrālijas, kuri trasi veica par 13 minūtēm un 25 sekundēm ātrāk nekā “Ezerkauliņi” duets.

Otrs mūsu pāris – Atis Vidovskis un Edgars Ābols no “Riga Bicycle” komandas 125 komandu konkurencē sasniedza 64. rezultātu (+01:33:59). Jāatzīmē, ka Atis sacensību laikā saskārās ar veselības likstām, tomēr par spīti tam turpina cīņu.

Kopvērtējumā Jānis un Lauris amatieru konkurencē atrodas ceturtajā pozīcijā, 40 minūtes un 9 sekundes aiz līderiem – Mitčela Dokera un Aiena Bosvela. Atis un Edgars tikmēr 63. vietā (+0004:48:37).

Absolūtajā vērtējumā līderi ir – pasaules MTB leģenda Nino Šurters un viņa tautietis no Šveices Andrī Frišknehts. Tuvākie sekotāji – Georgs Egers un Lukass Baums no Vācijas līderiem zaudē 3 minūtes un 12 sekundes.

Ceturtdien sportistus sagaida salīdzinoši mierīgāks posms – 47 kilometri ar 875 augstuma metriem.