MTB

MTB Maratona 4.,5.posmā Kamparkalnā uzvaras Muižniekam, Jaunslavietei-Kipurei, Zviedrim, Ermanei-Marčenko

Nedēļas nogalē, 6. un 7. jūlijā, Kamparkalnā norisinājās aizraujošais MTB maratona 4.5. posms. Laikapstākļi abas dienas bija mainīgi – saule mija ar lietu, padarot trasi vēl izaicinošāku un piedzīvojumiem bagātāku. Abos posmos triumfēja četri dažādi braucēji – pirmajā dienā uzvaras izcīnīja Oskars Muižnieks un Katrīna Jaunslaviete-Kipure, bet otrajā dienā savas pirmās uzvaras maratona distancē svinēja juniors Rainers Zviedris un Evelīna Ermane-Marčenko. Kamparkalna daudzveidīgais reljefs un tehniskās grūtības padarīja sacensības par īstu izaicinājumu.

Kamparkalns jau izsenis ir viena no reljefainākajām trasēm Latvijā, kur augstuma metri krājas viegli, jo starta kalns bija jāšķērso divreiz dienā. Lietus otrajā dienā trasi padarīja vēl dubļaināku un slidenu, bet tas neapturēja dalībniekus no cīņas par savām uzvarām.

Spēcīgākais dalībnieku sastāvs kā allaž bija "Kärcher" maratona distancē, kur sacentās Latvijas MTB maratona elites braucēji. Starp tiem bija bijušais biatlonists un Olimpisko spēļu dalībnieks Oskars Muižnieks, Oskara komandas biedrs no episkākajām MTB sacensībām pasaulē “Cape Epic” amatieru grupas uzvarētājs Lauris Purniņš, biatlonisti Aleksandrs Patrijuks un Renārs Birkentāls, kā arī bijušais biatlonists Rolands Slotiņš. Maratona distances dalībnieki pirmajā dienā veica 30 km apli, savukārt otrajā dienā - 50 km. Pirmajā dienā intervālu startā, kur dalībnieki startēja pa pieciem ik pēc 30 sekundēm, ātrākais bija Oskars Muižnieks, kurš visu laiku pavadīja līderos. Oskara komandas biedri no DTG/MySport, Lauris Purniņš un Aleksandrs Patrijuks, attiecīgi sadalīja pārējās vietas uz pjedestāla. Savukārt otrajā dienā intrigu parūpējās juniors Rainers Zviedris, kurš pēdējos finiša metros apdzina biatlonistu Renāru Birkentālu, bet trešajā vietā atstājot pieredzes bagāto DTG/MySport braucēju Lauri Purniņu.

Sievietēm pirmajā dienā intervālu startā ātrākā bija ZZK komandas braucēja Katrīna Jaunslaviete-Kipure, otrajā vietā DTG/MySport braucēja Evelīna Ermane-Marčenko, bet trešajā vietā Beāte Kovgere (Emu Mālpils sporta klubs). Otrajā dienā sacensībās ar kopējo startu trijnieks palika nemainīgs, bet vietu sadalījums mainījās – savu ātrumu un tehniku demonstrēja Evelīna Ermane-Marčenko, otrajā vietā pēc 2 minūtēm un 29 sekundēm finišēja Katrīna Jaunslaviete-Kipure.

Latvijas Valsts mežu 25 km pusmaratona distancē norisinājās spraiga cīņa par godalgotajām vietām. Intervālu startā katra sekunde bija svarīga, un līderis nebija zināms līdz pēdējam braucējam, kurš šķērsoja finiša līniju. Šoreiz pirmo reizi savā velo karjerā uzvaru izcīnīja Oskars Ārgalis, kurš pēc finiša intervijā atzina, ka tas bija viens no lielākajiem mērķiem viņa sportista karjerā. Otrajā vietā, tikai par 14 sekundēm atpaliekot, ieradās Rolands Burcevs (Velo Express racing team), bet trešo vietu izcīnīja Kristers Celitāns (Garām ejot MTB Team). Otrajā dienā par intrigu finiša kalnā parūpējās Rolands Burcevs, kurš uzvarēja Roadex komandas braucēju Ģirtu Cirveli, trešajā vietā atstājot mammadaba komandas braucēju Reini Marksu.

Sievietēm Latvijas Valsts mežu pusmaratonā pirmajā dienā uzvarēja Krista Pūcīte, kura šogad amatieru klasē izcīnīja 2. vietu “Cape Epic”, otrajā vietā ierindojās Lelde Ardava (Veloprofs.lv/TREK), kas Kristai zaudēja vien 25 sekundes, bet trešajā vietā finišēja Baldones riteņbraukšanas vienības komandas braucēja Amanda Reilija Zariņa. Otrajā dienā pirmajā vietā ierindojās Lelde Ardava, otrajā vietā Krista Pūcīte, bet trešajā Ieva Kalniņa (Velorīts).

"Mangaļi" pusaudžu brauciena dalībniekiem bija jāmēro 13 km distance. Meitenēm dubultuzvaru izcīnīja Samanta Celitāne (Garām ejot MTB Team), otrā vieta abās dienās Katrīnai Hansonei (RRS), bet trešā vieta abās dienās Samantai Roziņai (Latvian Cycling Girls). Puišiem "Mangaļi" pusaudžu distancē līderis abās dienās bija VeloLifestyle/Smiltene BJSS komandas braucējs Mārtiņš Ice. Otrajā vietā pirmajā dienā ierindojās Olivers Šika (L.O.D.E.S), bet trešajā vietā Roberts Judins (Velolifestyle/Smiltenes BJSS). Otrajā dienā Roberts un Olivers mainījās vietām – Roberts Judins izcīnīja otro vietu, bet Olivers Šika ierindojās trešajā vietā.

Vivus.lv MTB Maratons ir lielākais MTB maratons Latvijā, piedāvājot dalībniekiem iespēju baudīt dabas skaistumu un pārbaudīt savas spējas maratona vai pusmaratona distancēs jau 18 gadus. Šogad Vivus.lv MTB Maratons notiks 7 posmos dažādās Latvijas pilsētās. Lielākā sportiskā intriga ir “Kärcher Maratona distancē”, kur sacenšas elites līmeņa velosportisti. Visplašāk pārstāvēta ir “Latvijas Valsts Meži pusmaratona distance”, kur savus spēkus mēro kalnu riteņbraukšanas uzlecošās zvaigznes un entuziasti. Jaunākajām atvasēm ir iespēja piedalīties “Mangaļi pusaudžu distancē” vai “Cido Kids bērnu braucienā”.

Vivus.lv MTB maratona sezonas kalendārs:

  • 04.08.2024 – 6. posms Cēsis “Latvijas čempionāts MTB maratonā”
  • 07.09.2024 – 7. posms Ape/ Vaste Roosa Igaunija #MTB100

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044