MTB

“ZZK” komandas braucējiem uzvaras Igaunijas kausā MTB XCO krosā

Lieliska nedēļas nogale Igaunijā padevusies Vilmāra Tomsona trenētajiem “ZZK” komandas kalnu riteņbraucējiem. Igaunijas kausa sacensībās MTB XCO krosā elites vīru grupā pirmajā dienā uzvarēja Rodžers Petaks, bet otrās dienas sacensībās nepārspēts izrādījās Mareks Balodis. Abas dienas savā konkurences grupā triumfēja Evelīna Ermane-Marčenko. Foto: Agnis Melderis.

Pēc aizvadītajiem Pasaules kausa posmiem un citām starptautiskajām XCO krosa sacensībām mājās atgriezušies “ZZK” vienības sportisti. Aizvadītās nedēļas nogalē Vilmāra Tomsona vadītie sportisti devās uz netālo Igauniju, kur ar divām sacensībām startēja šīs valsts kausa izcīņa MTB XCO krosā. Sākotnēji Kiviõli piedzīvojumu parkā notikušās sacensības bija plānotas kā UCI C1 kategorijas starti, tomēr esošā “Covid – 19” situācija plānus mainīja.

Sestdien notika “Burning stone” vārdā nosauktās sacensības. Vīru elitē pārliecinošu uzvaru svinēja “ZZK” braucējs Rodžers Petaks. Cēsinieks finišēja pēc 1 stundas 9 minūtēm un 48 sekundēm. Tuvākais sekotājs Pēters Tarvis atpalika par 1 minūti un 15 sekundēm. Dāmu konkurencē triumfēja Evelīna Ermane-Marčenko.

Dienu vēlāk norisinājās baltā zirga vārdā nosauktās sacensības. Elites grupā cīņa par uzvaru izvērtās sīvāka nekā dienu iepriekš. Demonstrējot lielisku sniegumu, uzvaru svinēja cits “ZZK” komandas braucējs Mareks Balodis (01:12:07). No Saulkrastiem nākušais sportists par 33 sekundēm pārspēja Igaunijas eksčempionu velokrosā un Eiropas U23 čempionāta bronzas medaļnieku šosejas riteņbraukšanā Raitu Ārmu. Tikai 8 sekundes Ārmama zaudēja un trešajā vietā ierindojās Rodžers Petaks, kuru distances otrajā pusē skāra neliela tehniska liksta. Dāmām atkal ātrākā bija Evelīna Ermane-Marčenko.