Liepiņš ar vēl vienu 13. vietu noslēdz “UAE Tour”; Skujiņam UCI punkti Francijā

Emīls Liepiņš (“Trek – Segafredo”) noslēdzis dalību pasaules tūres daudzdienu velobraucienu “UAE Tour”. Noslēdzošajā posmā dobelnieks finišēja 13. vietā, bet par etapa uzvarētāju kļuva Kalebs Ebans no “Lotto Soudal”. Tūres kopvērtējumā  nepārspēts palika slovēnis Tadejs Pogačars (“UAE Team”). Tikmēr Toms Skujiņš Francijā finišēja 31. vietā un ieguva  piecus UCI pasaules ranga punktus “Faun-Ardèche” klasikā.

Prestižā “UAE Tour” noslēdzās ar 147 kilometru garu līdzenuma posmu. Pēc atrāviena likvidēšanas uzvarētāja liktenis noskaidrojās lielās grupas finiša spurtā. Lielisku sniegumu izdevās paveikt “Lotto Soudal” beļģu vienībai, kuras braucēji spēja teicamā pozīcijā nogādāt savu līderi Kalbeu Evansu. Austrālijas riteņbraucējs bija izcils pēdējos metros, spējot izcīnīt savu pirmo uzvaru šosezon. Ar otro vietu nācās samierināties īram Semam Benetam no “Decuninck – Quick Step” vienības, kura labā atkal teicamu darbu paveica Mihaels Morkovs. Dānijas eksčempions pats finišēja ceturtajā vietā, uzreiz aiz vācieša Fila Bauhausa. Lielā grupa finišēja pēc 3 stundām 18 minūtēm un 29 sekundēm.

Emīls Liepiņš 127 dalībnieku konkurencē finišēja cienījamajā 13. vietā. Mūsu sportists otro posmu pēc kārtas bija ātrākais star “Trek – Segafredo” vīriem. Pirmajā posmā Emīls finišēja ļoti augstajā ceturtajā vietā, bet sestajā posmā viņš bija 13.

Tūres kopvērtējumā triumfēja Tadejs Pogačars. Pērnā gada “Tour de France” kopvērtējuma uzvarētājs par 35 sekundēm pārspēja Adamu Jeitsu no “Ineos”, kuram otrā vieta. Tikmēr trešais bija portugālis Žoa Almeida no “Deceuninck – Quick Step” (+00:01:02). Augstā sestā vieta Liepiņa komandas biedram Matiasam Skjelmosem Jensenam. Pirmo gadu pasaules tūrē aizvadošais dāņu riteņbraucējs Pogačaram zaudēja 2 minūtes un 37 sekundes. Emīls Liepiņš, kura uzdevumā nebija cīnīties par augstu rezultātu kopvērtējumā, ierindojās 87. vietā.

Toms Skujiņš sezonu turpināja Francijā, kur sestdien startēja “Faun-Ardèche” klasikā. Šajās sacensībās 2008. gadā uzvarēja Gatis Smukulis. Šogad velobrauciena dalībniekiem bija jāveic 171,3 kilometru gara distance ar virkni kāpumiem tās laikā.

Distances otrajā daļā peletons sadalījās, vadībā nonākot nelielai grupiņai. Uzvarētāja liktenis noskaidrojās vien finiša spurtā, kur “Groupama – FDJ” pārstāvis Davids Godē pārspēja otrajā vietā palikušo “AG2R Citroen team” pārstāvi Klementu Šampušonu. Uzvarētājs distancē pavadīja 4 stundas 32 minūtes un 37 sekundes.

No “Trek – Segafredo” vīriem visaugstāk finišēja talantīgais ASV braucējs Kvīns Simons, kuram desmitā vieta (+00:00:46). Mūsu Toms Skujiņš tikmēr ierindojās 31. vietā, 2 minūtes un 32 sekundes aiz uzvarētāja. Toms arī ieguva sezonas pirmos piecus UCI pasaules ranga punktus. Finišēja 121 no 148 startējušajiem dalībniekiem.