Apstiprināti Latvija šosejas riteņbraukšanas izlašu galvenie treneri

Aizvadītajā Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF) padomes sēdē apstiprināti Latvijas šosejas riteņbraukšanas izlašu galvenie treneri 2021. gada sezonai. Elites vīriešu izlases galvenais treneris arī turpmāk būs Toms Flaksis.

Latvijas šosejas riteņbraukšanas izlašu galvenos treneru kandidatūras ik starpsezonu izskata un LRF padomei izvirza treneru padome. Galveno treneru uzdevums ir izstrādāt atlases kritērijus sportistu iekļaušanai Latvijas izlases sastāvā dalībai pasaules un Eiropas čempionātiem, kā arī citām starptautiskajām sacensībām. Vienlaikus, treneru uzdevums ir sekot sportistu gaitām visas sezonas garumā, strādāt pie starptautiskā kalendāra sastādīšanas, kā arī vadīt sportistus sacensībās.

Par Latvijas elites un U23 šosejas riteņbraukšanas vīriešu izlašu galveno treneri pārapstiprināts Toms Flaksis. Ikdienā Toms Flaksis strādā Igaunijas komandas “Ampler Development” vienībā, esot tās galvenais treneris. Šīs komandas sastāvā ir arī divi Latvijas U23 izlases sportisti – Pauls Rubenis un Kristers Ansons. Vienlaikus, Flaksis ir arī elites izlases sportista Krista Neilanda, kā arī vairāku citu elites izlases kandidātu treneris.

Par Latvijas junioru puiši izlases galveno treneri apstiprināts Viesturs Lukševics. Viņš ikdienā strādā Kuldīgas novada sporta skolā. Aizvadītās sezonas izskaņā Lukševics noslēdza profesionālo sportista karjeru un uzsācis studijas, lai varētu trenēt jaunos sportistus. Lukševicam darbā ar junioriem palīdzēs – Gatis Smukulis, Mārtiņš Trautmanis un Armands Bēcis.

Latvijas jauniešu šosejas riteņbraukšanas izlasi šajā gadā trenēs Jānis Veide. Pieredzējušais speciālists strādā ar Latvijas talantīgajiem sportistiem Murjāņu sporta ģimnāzijā.

Tikmēr visa vecuma Latvijas meiteņu un sieviešu izlases arī turpmāk vadīs Raivis Belohvoščiks, kurš sekmējis Lijas Laizānes un Līnas Svarinskas nokļūšanu UCI līmeņa sieiešu komandās. Iepriekšējos gadus Belohvoščiks ar lielu entuziasmu devis iespēju meitenēm sevi apliecināt starptautiskā līmeņa sacensībās.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044