Latvijas čempions Lukševics noslēdz karjeru un sāk trenera gaitas Kuldīgā

Šī gada Latvijas čempions šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā Viesturs Lukševics noslēdzis savu profesionālo sportista karjeru. 33 gadus vecais kuldīdznieks pieņēmis lēmumu uzsākt riteņbraukšanas trenera gaitas Kuldīgas novada sporta skolā. Foto: Ģirts Kehris. 

Viesturs Lukševics UCI līmeņa šosejas riteņbraukšanas komandas pārstāvējis kopš 2006. gada. Karjeras laikā kuldīdznieks pārstāvējis – “Rietumu banka – Rīga”, “Dynatek – Latvia”, “Kalev Chocolate”, “Alpha Baltic/ Maratoni.lv” un “Amore&Vita” komandas. Latvijas izlašu sastāvos Lukševics startējis Eiropas un pasaules čempionātos.  

Šogad Siguldā Viesturs kļuva par Latvijas elites čempionu šosejas riteņbraukšanā grupas braucienā. Iepriekšējos gados viņam arī otrā un trešā vieta. UCI līmeņa starptautiskajos velobraucienos gūta trešā vieta Odesas velobraucienā (2015. gadā), sestās vietas “Fuzhou” (2014.) un “Podlasie” (2015.) tūru kopvērtējumos. Jāatzīmē arī Viestura aktīvais sniegums ļoti prestižos viendienu un daudzdienu velobraucienos Itālijā un citās riteņbraukšanas lielvalstīs.

Pēc aizvadītās sezonas 33 gadus vecais riteņbraucējs pieņēmis lēmumu noslēgt savu profesionālo sportista karjeru. Viesturs ir gatavs jauniem izaicinājumiem un paliek riteņbraukšanā. Jau sezonas laikā Viesturs aizvien aktīvāk pievērsies trenera karjerai. Viņš ir kļuvis par šosejas riteņbraukšanas treneri Kuldīgas novada sporta skolā. Lukševicam izdevies treniņos iesaistīt kuplu sportistu skaitu, no kuriem daļai tā ir atgriešanās riteņbraukšanā. Papildus tam, Latvijas šosejas riteņbraukšanas treneri Viesturu izvirzījuši Latvijas junioru izlases galvenā trenera amatā.

LRF logo

KONTAKTI

Latvijas Riteņbraukšanas Federācija
Roberta Feldmaņa iela 11, Rīga LV -1014
Tālr./fakss: 67540605
Reģistrācijas numurs: 40008023340
Banka: A/S «Swedbank», konts LV70HABA000140J038044